Noviny: Zástupce šéfa protokolu Sklenář na Hradě končí

19.03.2015 9:21

Zástupce ředitele hradního protokolu Miroslav Sklenář na Hradě končí. Minulý týden podal výpověď, informují Hospodářské noviny (HN). Již dříve se spekulovalo o tom, že by Sklenář měl nahradit současného šéfa protokolu Jindřicha Forejta. Toho ale už v minulosti podpořil prezident Miloš Zeman.

Noviny: Zástupce šéfa protokolu Sklenář na Hradě končí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

Sklenář bude nyní jedné z čínských firem pomáhat otevřít pobočku v ČR. Nesdělil, o jakou společnost jde. "Domluvili jsme se, že se k odchodu nebudu nijak vyjadřovat," řekl deníku Sklenář, který ve funkci hradního protokoláře působil v době Václava Havla.

V čele hradního protokolu byly po loňském příchodu Sklenáře rozděleny pravomoci. Hlavní protokolář Forejt měl na starosti zahraniční cesty prezidenta, jeho zástupce Sklenář připravoval návštěvy na Hradě.

O sporech Forejta s ostatními zaměstnanci Pražského hradu se mluvilo dlouhodobě. Nerozumí si údajně hlavně s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem a poradcem prezidenta Martinem Nejedlým. Právě ti podle HN přivedli loni v červenci na Hrad Sklenáře, aby Forejta nahradil. Forejt sám loni před létem podal výpověď. Zamířit měl na místo velvyslance ve Vatikánu. Po rozhovoru s prezidentem Milošem Zemanem ale výpověď stáhl.

"Pan Forejt byl schválen už minulou vládou do funkce velvyslance ve Vatikánu a já věřím, že po skončení mého funkčního období tam nastoupí. Do té doby si on i já přejeme zůstat ve vzájemné spolupráci v takových funkcích, v jakých jsme," řekl Zeman ČTK v říjnovém rozhovoru.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

13:41 Moravec se vrátil a už to jelo. Chvojkův jemný kopanec do Zemana. Bartošek na to šel tvrději, připomněl, jak Zeman „odpálkoval“ Havla

Po letní pauze se z obrazovek České televize znovu přihlásil Václav Moravec. V jeho Otázkách proti s…