Noviny přinášejí podrobnosti o tom, proč policie obvinila 40 zastupitelů Prahy 11

16.10.2014 12:28

Čtvrteční Mladá fronta Dnes se zabývá tím, proč policie vlastně obvinila čtyři desítky zastupitelů Prahy 11. V článku, který vyšel pod titulkem „V 'Palermu' se prodávalo pod cenou“, se uvádí, že policejní útvar pro odhalování organizovaného zločinu vyšetřuje prodeje pozemků za podezřele nízké ceny ve třech lokalitách.

Noviny přinášejí podrobnosti o tom, proč policie obvinila 40 zastupitelů Prahy 11
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy
reklama

Podle informací deníku jde o parcely na Chodově v ulici Ke Stáčírně, v Roztylech v ulici Ryšavého a v Hájích v ulici Stříbrského.

List upozorňuje, že Praha 11 je velmi lukrativní pro developery. „Dlouho tu funguje jeden model u všech kauz. Prodání pozemku za mrzkou cenu a poté žádost na magistrát o změnu, která ve výsledku znamená, že se pozemek kupci třeba třikrát zhodnotí. To bylo používáno standardně,“ řekl listu dlouholetý opoziční zastupitel Jiří Štyler z Hnutí Pro Prahu 11.

Toto hnutí na svém webu v roce 2011, kdy byl prodej pozemků v ulici Stříbrského schválen, označilo cenu, za kterou městská část zmíněné pozemky prodala, za směšně nízkou, činila zhruba 1800 Kč za metr čtvereční.

Podle čerstvě vzneseného obvinění zastupitelé ve zmíněných třech případech způsobili škodu téměř dvacet milionů korun tím, že prodej pozemků odsouhlasili. „Nejpřísnější kvalifikace je pět až dvanáct let odnětí svobody, ale tu nemají všichni,“ řekla k tomu listu mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Všichni vidíme, proč to pan Okamura zastává, posmívala se Pekarová. Pak jí pobavilo „Babišovo Palermo“

13:34 Všichni vidíme, proč to pan Okamura zastává, posmívala se Pekarová. Pak jí pobavilo „Babišovo Palermo“

Česko čeká rozvolněné léto, připravuje se vláda dostatečně na další možnou vlnu pandemie, před ktero…