Noviny se vysmály Václavu Moravcovi

03.12.2014 15:23

Nit suchou nenechal redaktor Marcel Kabát v dnešních Lidových novinách na nedělní besedě České televize o pražském tunelu Blanka, kterou řídil Václav Moravec. Právě v jeho prostorách se totiž odehrávala přímým přenosem přenášená debata. Redaktor ale kritizuje, že nepřinesla televizním divákům žádné nové informace.

Noviny se vysmály Václavu Moravcovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelu Blanka

Například přítomnost bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka prý byla dobrá jen pro „zacyklenou obhajobu vlastních kroků“, přítomnost nastávajícího ministra dopravy Dana Ťoka jen pro „pronášení hezkých proklamací nezatížených dosud hříchy politické praxe“.

Redaktor si posteskl, že všichni se sice shodli, že Blanka je problém, „ale konkrétního a nového se diváci nedozvěděli nic.“ V této souvislosti si Kabát položil otázku, zda bylo kvůli „bezzubé debatě“ nutné vehnat do promrzlého podzemí stovku studentů, „jejichž záběry v beranicích a dekách evokovaly spíše zpravodajství z dějiště humanitární krize.“

„Výměnou za riziko zánětu ledvin směli někteří z nich položit předem prověřené dotazy, mířící snad i k věci, ale bez valné odezvy,“ popsal svůj pohled na debatu v tunelu Blanka. „Jediné relevantní sdělení ambiciózního speciálu totiž bylo, že v prosinci je v tunelu zima,“ uzavřel své zamyšlení redaktor Kabát.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

17:49 „Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

Koalice SPOLU spolu s komiky již dříve naložila premiérovi Andreji Babišovi. Nyní chce sejmout proru…