Novou šéfkou Finanční správy bude Tatjana Richterová

21.12.2018 21:33 | Zprávy
autor: mp

Novou ředitelkou Finanční správy ČR bude Tatjana Richterová. České televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Richterová nahradí odcházejícího Martina Janečka k 28. prosinci, dosud byla jeho zástupkyní. Janeček na začátku listopadu požádal o odvolání, od ledna bude ředitelem Finančního úřadu pro Jihočeský kraj. Zprávu přinesla ČTK.

Novou šéfkou Finanční správy bude Tatjana Richterová
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Richterová funkci získala na základě výběrového řízení, kterého se podle ČT účastnili dva další kandidáti. Richterová by podle ministryně Schillerové měla pokračovat mimo jiné ve vyšším výběru daní a bude zodpovědná také za nastartování projektu on-line finančního úřadu. „To bude pro ni zcela zásadní úkol vedle výběru daní,“ řekla ČT Schillerová. Richterová přišla na generální ředitelství z Finančního úřadu pro hlavní město Praha, který vedla.

Finanční správa pod Janečkovým vedením čelila kritice kvůli nadužívání takzvaných zajišťovacích příkazů, kterými může blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně. Kritiku nedávno vyvolal také postup Finančního úřadu pro Olomoucký kraj, který podle médií kvůli kontrole elektronické evidence tržeb vyzval k podání informací o svatební hostině téměř stovku novomanželů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdy Moravec odejde z ČT? Přišla odpověď, která ho nepotěší

13:07 Kdy Moravec odejde z ČT? Přišla odpověď, která ho nepotěší

Moderátor Václav Moravec v rozhovoru pro Respekt prohlásil, že v České televizi „nebude za každou ce…