Srnová má na velvyslanectví v Bruselu na starosti oblast regionální politiky, pod kterou spadá čerpání peněz z evropských fondů. Podle Aktuálně.cz dělá toto zaměření ze Srnové favoritku pro funkci státní tajemnice. Česká vláda dlouhodobě označuje čerpání peněz z evropských fondů za svou významnou prioritu, premiér Andrej Babiš (ANO) toto téma zmiňuje jako jedno z nejdůležitějších pro jednání o víceletém finančním rámci EU na roky 2021 až 2027.
Chmelař je státním tajemníkem pro evropské záležitosti od loňského června. Podle médií se rozhodl z funkce odejít kvůli sporům s Babišem. Deník Právo v září uvedl, že se Chmelař chce ucházet o místo odborného náměstka pro evropskou sekci na ministerstvu zahraničí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Dobrý den.
Jaký máte názor na pana velitele a vojenského publicistu Jevhenie Dykyj? Rád by se podíval na Slovensko.
Další články z rubriky
20:05 Šikanují členy a příznivce Motoristů. Poslankyni „je z toho na blití“
DENÍK POSLANKYNĚ Nové tváře ráda vidí ve své straně poslankyně Mororistů sobě Gabriela Sedláčková. Z…
- 15:33 Co se dělo za Pavlem během projevu? Kamery zachytily Macinkovu akci
- 17:15 Národní očkovací strategie: Zisky soukromé, škody veřejné?
- 15:59 Prezident měl projev. Ale kavárna puká vzteky z Macinky
- 13:07 Kdy Moravec odejde z ČT? Přišla odpověď, která ho nepotěší
- 17:25 „Robustní BIS!“ Než se otevřela sněmovna, došlo k přestřelce o tajné služby