Nový ministr kultury poděkoval Hanákové. A řekl, kde chce vzít peníze

11.07.2013 10:25

Ministr kultury Jiří Balvín byl uveden do úřadu. Balvín se chce věnovat zejména fondu kinematografie a získat pro rezort více peněz. Spolu s premiérem Rusnokem a odcházející ministryní Alenou Hanákovou uspořádali tiskovou konferenci.

Nový ministr kultury poděkoval Hanákové. A řekl, kde chce vzít peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Zeman jmenoval vládu Jiřího Rusnoka

V přátelské atmosféře pozdravil Jiří Rusnok novináře a informoval je, že za sebou mají příjemný společný rozhovor. „Mluvili jsme o hlavních agendách ministerstva. Paní ministryně mě ujistila, že všechny úkoly, které před ní byly, splnila a že ministerstvo předává v dobrém stavu. Samozřejmě jsme se zmínili i o agendách, na kterých je třeba pracovat, což je novela autorského zákona a fond kinematografie,“ řekl premiér a předal slovo Hanákové.

Bývalá ministryně poděkovala za přátelské setkání a upozornila ještě na památkový zákon, který čeká na dokončení. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří se mnou spolupracovali. Jsem přesvědčena, že ministerstvo je v dobré kondici,“ uvedla. Pak popřála úspěchy v práci nastupujícímu ministrovi a připomněla, že na ministerstvu panuje přátelská atmosféra.

Budu se snažit získat pro rezort peníze

„Děkuji paní ministryni a ujišťuji Vás, že jsem sledoval činnost ministerstva, i když ne vždy jsem souhlasil. Ale to je v pořádku. Určitě budu mít elán do práce, která mě čeká, a to díky panu profesorovi Pirkovi, který mě před šesti týdny zrekonstruoval,“ přiznal se Jiří Balvín.

Dále vyjádřil přání, aby vláda měla dost času na práci, kterou je potřeba udělat. Balvín hovořil rovněž o autorském zákonu a fondu kinematografie. „Budu se snažit získat pro rezort více peněz. Na kulturu a památky, protože pro atmosféru, pro kulturu a památky sem jezdí turisté a také je to to, co po nás zůstane,“ uvedl ministr.

Novináře zajímalo, jaké personální změny chystá. Na to Balvín konkrétně neodpověděl. Řekl jen, že o nich přemýšlí. Nejdříve však hodlá promluvit s lidmi na ministerstvu. „Uvažuji o tom, že bych rád spolupracoval s někým, s kým mám zkušenosti a koho znám,“ dodal. Balvín také pro novináře potvrdil, že doufá, že se mu podaří navýšit rozpočet ministerstva alespoň o jednu miliardu. Podle něj by se mohla část peněz vzít z "příliš štědrých" sociálních dávek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

20:43 Vám ty otázky psal Okamura, řekl Ivan Bartoš, když ho Bobošíková tepala: Co ta Antifa? Uprchlíci, vítejte? Nemocný Zeman, a co Schwarzenberg?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zavítal do internetové televize XTV. Zpovídala ho tu bývalá česká europo…