Nový papež František I. se pomodlil za Benedikta a požehnal lidem

13.03.2013 20:45 | Zprávy
autor: čtk, mp

Nově zvolený papež František I. z balkonu u baziliky svatého Petra dnes večer udělil první požehnání. Nejdříve se ale pomodlil za emeritního papeže Benedikta XVI., po němž přebírá papežský úřad. Na vatikánském Svatopetrském náměstí nového nejvyššího pontifika vítaly desetitisíce lidí.

Nový papež František I. se pomodlil za Benedikta a požehnal lidem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.

Papež vyzval k modlitbě za celý svět a za bratrství v církvi. Rovněž poprosil věřící, aby se modlili i za něj. Prohlásil, že kardinálové, kteří ho zvolili, jej "šli hledat až na konec světa".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Projekt E6

Narovinu věříte tomu, že ať by byl u vlády kdokoliv, že by těch 6 zemí stálo o to, aby se do projektu zapojila i ČR? Já myslím, že o nás v EU nestojí. A co říkáte na to, jak se EU čím dál víc štěpí a vytváří se uvnitř ní jakési koalice států? Není to úplně v rozporu s tím, proč EU vznikla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

11:08 Minář svolává Letnou. Ale pozor: Lidé už před ním varují

„Je třeba ukázat naši kolektivní sílu,“ šéf spolku Milion chvilek Mikuláš Minář svolává na 21. březn…