Novým primátorem Olomouce je Martin Major z ODS

01.03.2014 10:01 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Novým olomouckým primátorem dnes zastupitelé zvolili dosavadního náměstka Martina Majora (ODS). V čele radnice vystřídal stranického kolegu Martina Novotného, který na jednání zastupitelstva rezignoval na funkci primátora, protože se rozhodl dát přednost práci poslance. Pro Majora hlasovalo 23 ze 43 přítomných zastupitelů. Jeho kandidaturu kromě ODS podpořily také koaliční strany KDU-ČSL a TOP 09. Naopak zastupitelé opoziční ČSSD a KSČM pro Majora ruku nezvedli.

Novým primátorem Olomouce je Martin Major z ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

 Čtyřiatřicetiletý Major vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého a funkci náměstka primátora zastával od roku 2006. Na radnici měl na starost investice a majetkoprávní odbor. Mezi své hlavní priority Major po zvolení primátorem zařadil dokončení rekonstrukce Horního náměstí, na kterém by po dlouhých diskusích měly být instalovány nové lampy veřejného osvětlení, zlepšení nyní nepřehledné dopravní situace na sousedním Dolním náměstí či budování nových parkovišť na velkých sídlištích.

Major chce také jednat s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) o chystaném stěhování pobočky pošty z náměstí Republiky v historickém centru města do nového obchodního komplexu Galerie Šantovka, což vzbudilo značnou nevoli u lidí i institucí z okolí. Major se také bude snažit přesvědčit ostatní politické strany v zastupitelstvu o výhodách zřízení jednoho volebního obvodu v Olomouci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…