Novým primátorem bude zřejmě Hudeček, má podporu strany

12.06.2013 15:15

Novým pražským primátorem se s největší pravděpodobností stane dosavadní zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Podle informací ParlamentníchListů.cz i ČTK se na tom shodlo vedení strany. Podporu mu při jednání klubu zastupitelů vyjádřili i původní kandidáti - předseda klubu Jiří Vávra a lídr volební kandidátky Zdeněk Tůma.

Novým primátorem bude zřejmě Hudeček, má podporu strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček
reklama

Hudeček ČTK řekl, že pokud mu dá klub důvěru, pak "odpovědnost za chod města přijme". O primátorovi budou zastupitelé hlasovat 20. června. ČSSD se už dříve nechala slyšet, že její zastupitelé pro kandidáta TOP 09 při hlasování zvednou ruku.

Politika má svá pravidla

Klub zastupitelů TOP 09 o nominaci Hudečka bude hlasovat v pondělí. Jednání by se měl zúčastnit i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Hudeček původně kandidaturu přijmout nechtěl. "Původně jsem kandidaturu odmítal, ale je nutné přiznat, že jsem to byl já, kdo praštil pěstí do stolu," řekl na dotaz ČTK. "Politika má svá pravidla a po činu je nutné přijmout i odpovědnost," doplnil. Podle něj se v průběhu povodní ukázalo, že "takto postavený tým je plně funkční", což je prý pro chod města zásadní.

Kromě Hudečka, Vávry a Tůmy byl dalším možným kandidátem na post primátora i zastupitel Martin Dlouhý. Všichni se už dřív shodli na tom, že by kandidaturu přijali jen v případě, pokud o ni nebude mít zájem Tůma. Bývalý šéf ČNB Tůma ale hned na začátku uvedl, že se primátorem stát nechce.

Podporu vedení TOP 09 Tomáši Hudečkovi ParlamentnímListům.cz potvrdily dva důvěryhodné zdroje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

12:45 Havlíček se neudržel: Když byl ministrem financí Kalousek, v čase krize řídil státní kasu tak, že se z toho stát vzpamatovával deset let

Moderátorka Terezie Tománková přivítala v nedělní Partii televize Prima ministryni financí Alenu Sch…