Novým ředitelem Vězeňské služby je Petr Dohnal

01.12.2012 6:55

Novým ředitelem Vězeňské služby se stal Petr Dohnal. V pátek ho jmenoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Dohnal byl na post obsazen bez výběrového řízení, protože již zastával funkci v nejvyšší služební hodnosti, uvedlo ministerstvo.

Novým ředitelem Vězeňské služby je Petr Dohnal
Foto: Archiv
Popisek: Věznice - ilustrační foto
reklama

„S ohledem na skutečnost, že plukovník Dohnal již zastával funkci v nejvyšší služební hodnosti, jmenoval jej ministr spravedlnosti v souladu se služebním zákonem do funkce generální ředitele přímo bez výběrového řízení,“ tvrdí tisková zpráva resortu.

Dohnal nastoupí od prvního prosince. Dohnal tak nahradí Jiřího Treglera, jenž rezignoval 14. listopadu z osobních důvodů.

Dohnal pracuje ve vězeňství od počátku 90. let. Začínal jako strážný v pankrácké věznici, kde postupně prošel řadou výkonných funkcí, mimo jiné vedl oddělení prevence a stížností. V létě 2007 byl jmenován nejprve náměstkem ředitele Vazební věznice Praha-Pankrác a od října 2007 do konce srpna následujícího roku toto zařízení vedl. Posléze byl pověřen výkonem funkce prvního náměstka generálního ředitele. Do této funkce byl Dohnal definitivně jmenován počátkem září 2008, a vykonával ji dosud.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…