Novým starostou Prahy 3 je Jiří Ptáček z TOP 09

20.11.2018 21:46 | Zprávy
autor: nab

Starostou Prahy 3 se stal Jiří Ptáček (TOP 09), ve funkci vystřídal Alexandera Bellu z ODS. Na ustavujícím jednání dnes Ptáčka zvolilo 20 ze 35 zastupitelů třetí městské části. Nová koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených má v zastupitelstvu většinu 20 hlasů. Zastupitelstvo dnes zvolí také místostarosty a radní podle koaliční dohody, kterou strany podepsaly před začátkem jednání.

Novým starostou Prahy 3 je Jiří Ptáček z TOP 09
Foto: mmkv.cz
Popisek: Budova radnice Prahy 3

Volby v Praze 3 vyhrála Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Svobodní) se ziskem 22,2 procenta hlasů a deseti mandátů. TOP 09 a STAN získaly ve volbách 21,1 procenta hlasů a devět zastupitelů, Piráti mají osm mandátů a Zelení a nezávislí tři zastupitele. Uspělo ještě hnutí ANO, které získalo pět zastupitelů. Strany, které skončily v opozici, nového starostu ve volbě nepodpořily.

„Od nynějška jsem zaměstnancem 75 000 obyvatel naší městské části a vnímám to jako velkou úlohu a závazek,“ uvedl Ptáček po zvolení. Dosavadní starosta Bellu navrhl na post starosty Tomáše Mikesku (STAN) a Petr Venhoda (ANO) lídra Zelených Ondřeje Ruta. Oba nominaci odmítli.

Bellu před volbou uvedl, že se v některých věcech s novou koalicí shodne, ale považuje ji za vnitřně nesourodou. Novému starostovi vytkl, že mu scházejí vize, konkrétní návrhy i zkušenosti. Zástupci Koalice pro Prahu 3 kladli Ptáčkovi před zvolením zhruba čtyři hodiny otázky, poté jeden ze zastupitelů nové koalice navrhl ukončení rozpravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…