Nula k nule. Samá voda. Stanjura bojoval s počty

28.12.2021 9:06 dop.

CNN Prima News naznačuje, že nový ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) neumí počítat. To by v případě šéfa státní kasy představovalo značný problém.

Nula k nule. Samá voda. Stanjura bojoval s počty
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda poslaneckého klubu ODS a dřívější ministr dopravy Zbyněk Stanjura

Před kamerami této televize nedokázal Stanjura přesně říct, kolik nul má vlastně číslovka 500 miliard. „12 nul,“ vystřelil před kamerami Stanjura. „14,“ opravil se vzápětí. Ve skutečnosti je to 11 nul. 1 milion za jedničkou táhne šest nul, 1 miliarda devět nul a 500 miliard musí přidat ještě dvě nuly navrch.

Je to přitom už druhý problém, který má Stanjura na triku. Hospodářské noviny upozornily, že Stanjurova angličtina je poněkud slabší a při jednáních v EU to může být jeho velká slabina. Zvlášť, když Česko ve druhé polovině příštího roku Evropské unii předsedá.

„Tam je to skutečně problém, protože jednak nám ministr Stanjura jasně řekl, že bude používat tlumočníka, že se nedomluví tak dobře, aby mohl vést konverzaci a bude to on, kdo bude předsedat jednání ekonomických ministrů a řekněme si na rovinu, že nebude působit moc důstojně, když u předsednického stolku bude mít tlumočníka, který mu bude muset každou větu překládat,“ upozornil novinář Martin Ťopek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…