Nuly z kavárny se ujišťují o své důležitosti. Hrozí se, že se zjistí, že nic nedovedou. Petr Hampl napsal o kauze "trenky nad Hradem"

26.09.2015 19:49

Nuly z kaváren se ujišťují o své důležitosti. Těmito slovy lze shrnout názor sociologa Petra Hampla na ještě stále živou kauzu rudých trenýrek vlajících nad Prahou. Červené trenýrky v jisté době nosili téměř všichni chlapci při tělocviku a nepřipadali si nijak důležití. Lidé z pražské kavárny, kteří podle Hampla nic nedokázali, jim ale přikládají specifický význam.

Nuly z kavárny se ujišťují o své důležitosti. Hrozí se, že se zjistí, že nic nedovedou. Petr Hampl napsal o kauze "trenky nad Hradem"
Foto: Debatní klub
Popisek: Sociolog Petr Hampl v Debatním klubu

Petr Hampl (Svobodní), jenž se angažuje např. v akcích namířených proti islámu, dal najevo, že se nezabývá jen tímto tématem. Poukázal totiž na údajnou myšlenkovou vyprázdněnost lidí, kteří opěvují rudé trenky vlající nad Hradem. Není to přitom zdaleka poprvé, co se velmi kriticky vyjadřuje na adresu kolegů z akademické obce, pravdoláskařů či sluníčkářů.

Celý text zde

„Jsou to ti, kdo sedí v kavárnách, navzájem se ujišťují o své skvělosti a mají panickou hrůzu, aby se neukázalo, že nic nejsou a nic neumějí. Nejde jen o pár idiotů ze Ztohovenu, všímejte si, jací lidé jsou aktivní ve skupinách typu Červené trenýrky do oken,“ míní Hampl.

Svůj komentář uzavírá „přiznáním“, že i on při tělocviku nosil rudé trenýrky a necítí se nijak nadřazeně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …