O Klausovi nemluvím, toho těší i kritika, říká Cílek

14.08.2012 19:19 | Zprávy
autor: joh

Filozof, geolog a klimatolog Václav Cílek byl hostem pořadu Interview 24. Upozornil na to, co nás čeká v souvislosti s klimatickými změnami – hlavně na dopady náhlých such a povodní.

O Klausovi nemluvím, toho těší i kritika, říká Cílek
Foto: Redakce
Popisek: Václav Cílek

„Diskuze o globálním oteplování je diskuzí o hodnotách,“ říká Cílek na to, co říká těm, kteří na něj nevěří – například prezident Václav Klaus. „K profesoru Klausovi se já vůbec nevyjadřuji, protože i kritika mu dělá radost,“ prohlásil.

Nejohroženější je Čína

Podle geologa musí být každému jasné, že člověk do toku látek a do přírody jednoznačně zasahuje. „Celá řada výpočtů říká, že člověk může jednou až dvěma třetinami za klimatické změny na světě,“ uvedl Cílek s tím, že on jednoznačný názor nemá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vedení

Jak tedy vlastně nové vedení strany hodnotíte? Přijde mi, že z něj nejste moc nadšený. Je to tak? A proč jste do něj nekandidoval i vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

17:33 Ošklivý původ „evropanství“. Hoffman v něm našel Němce

POHLED IVANA HOFFMANA Být Evropanem dnes znamená být na německý způsob fanaticky zelený, genderově h…