O bezpečnost čínského prezidenta se budou starat stovky policistů

21. 3. 2016 13:50

Několik stovek policistů se bude podílet na ochraně čínského prezidenta, který příští týden přijede na návštěvu Česka. V Praze si bezpečnostní opatření vyžádají omezení v silniční dopravě, městské hromadné dopravě nebo budou uzavřeny některé lokality, veřejná prostranství či památky zejména v centru metropole. ČTK to dnes oznámili mluvčí policejního prezidia a pražské policie.

O bezpečnost čínského prezidenta se budou starat stovky policistů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman a čínský prezident Si Ťin-pching

Čínský prezident Si Ťin-pchinga tuzemsko navštíví od 28. do 30. března. Půjde o první návštěvu čínského prezidenta v Česku i v bývalém Československu. Hlavním výsledkem návštěvy má být společné prohlášení k ustavení strategického partnerství mezi Českem a Čínou. Připravuje se také podpis několika memorand o spolupráci v oblasti investic, financí, letectví nebo zdravotnictví.

Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána česká policie poskytuje ochranu zahraničním návštěvám standardně. Před příjezdem vyhodnocuje bezpečnostní situaci v tuzemsku i ve světě a spolupracuje se zahraničními partnery. "Zjištěným poznatkům přizpůsobujeme nastavená bezpečnostní opatření, která však nelze příliš konkretizovat z taktických důvodů," uvedl Bocán. Podle něj se na bezpečnosti budou podílet stovky policistů ze speciálních, celorepublikových i krajských útvarů.

Pražská police nechce z taktických důvodů zveřejňovat konkrétní informace o plánovaných omezeních a uzavírkách, které se plánují. "Řidičům v této souvislosti policisté doporučují, aby pozorně sledovali aktuální informace k dopravě na informačních portálech a světelných informačních tabulích vybraných páteřních komunikací," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Podle Bocána mohou přijít krátkodobá dopravní omezení na trasách, kudy bude projíždět kolona s čínským prezidentem. "Tato omezení však zcela jistě nezpůsobí zásadní dopravní komplikace," dodal Bocán. Při zahájení návštěvy se bezpečnostní opatření dotknou také Středočeského kraje, protože čínský prezident vyrazí na zámek v Lánech na Kladensku. Uzavřen kvůli tomu bude zámecký park a několik přilehlých ulic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

18:13 Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

Knězi Tomáši Halíkovi se tuto sobotu dostane dalšího ocenění. V Polsku podle ČTK převezme medaili sv…