O důchodové reformě by se mělo rozhodnout referendem, volá Facebook

17.07.2011 11:12

Zatím jen malá iniciativa se objevila na Facebooku. Dvě stovky lidí tam podporují skupinu, která vyzývá k tomu, aby byla důchodová reforma tak, jak ji navrhuje vláda Petra Nečase, navíc ještě odhlasována všemi lidmi v referendu.

O důchodové reformě by se mělo rozhodnout referendem, volá Facebook

"Občanská aktivita je nutná. Důchody patří důchodcům a ne vládě. Vládní reforma důchodového systému ohrožuje každého a to ne jen důchodce. Proto je nutné, aby o této věci rozhodl občan v referendu," uvádějí skupinu její zakladatelé a doplňují ji fotkami důchodců počítajících každou korunu.

Stránka má pravděpodobně sloužit jako základna podpory petice. "P E T I C E za uspořádání referenda o zavedení nového pilíře důchodového systému," rozvádějí zakladatelé v popisu skupiny, jak by asi dokument měl po kompletaci vypadat. "Obracíme se na ústavní činitele a ústavní orgány České Republiky s požadavkem na vypsání celostátního referenda o této otázce: Má rozhodnutí Parlamentu České Republiky - Poslanecké sněmovny ze dne XX.XX.XXXX (datum přijetí vládního návrhu) o přijetí zákona o důchodovém spoření (zavedení nového pilíře důchodového systému) nabýt účinnosti?"

Skupina má zatím jen minimální podporu. V neděli ráno se k ní přidalo souhlasem 221 lidí.

Zákony, které tvoří penzijní reformu, poslanci odhlasovali v prvním čtení. Normy teď půjdou do příslušných výborů. Vládní reforma důchodů počítá mimo jiné s tím, že v druhém pilíři si lidé budou moci na individuální účty u soukromých penzijních společností od roku 2013 převádět ze státního průběžného systému tři procentní body ze sociálního pojištění. Podmínkou bude, že si k nim přidají ještě částku ve výši dvou procentních bodů ze svého.

Čtěte:

Důchodová reforma prošla ve sněmovně prvním čtením

Štěch: Malá důchodová reforma bude mít negativní dopad na občany ČR

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…