O konci sankcí proti Rusku nechci nic slyšet, vzkazuje z Německa Donald Tusk. Jednat se bude maximálně o jejich zpřísnění

7. 6. 2015 16:49

Předseda Evropské Rady Donald Tusk před zahájením summitu skupiny G7 v německém horském letovisku Garmisch- Partenkirchen vyzval k zachování tvrdého postoje k Rusku, dokud Moskva nezmění svůj agresivní postoj vůči Ukrajině. V tomto názoru ho podpořil britský premiér David Cameron. Americký prezident Barack Obama dnes ujistil, že tématu ukrajinské krize se dvoudenní vrcholná schůzka bude věnovat.

O konci sankcí proti Rusku nechci nic slyšet, vzkazuje z Německa Donald Tusk. Jednat se bude maximálně o jejich zpřísnění
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin, prezident Ruské federace

Tusk nechce nic slyšet o uvolňování sankcí uvalených na Rusko kvůli anexi Krymu a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Podle agentury Reuters prohlásil, že pokud jde o sankce, může se diskutovat jedině o jejich zpřísnění.

Podle agentury AFP prezident Evropské unie skupinu sedmi velkých světových ekonomik přímo vybídl k "potvrzení své jednoty" ohledně sankcí vůči Rusku.

Tuskův důrazný postoj podpořil i předseda britské vlády Cameron. "Musíme ujistit, že Evropa je nadále jednotná," zdůraznil. "(Sankce) mají dopad na všechny země. (Ale) Británie nepřipustí, aby jí výsadní postavení ve finančních službách zabránilo přijmout silnou odpověď na agresi podporovanou Ruskem. A myslím, že by to neměly připustit ani ostatní země," dodal podle Reuters.

Tusk kromě jiného také řekl, že Moskva nebude pozvána do skupiny G8, dokud se bude chovat agresivně jak vůči Ukrajině, tak vůči jiným zemím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

22:07 Nestatečný Sobotka. Takový byl vždycky, vyprávěl prezident Zeman na Barrandově. Pelikána poslal dostudovat si historii

Jako každý čtvrtek i dnes prezident Miloš Zeman diskutoval s moderátorem Jaromírem Soukupem na TV Ba…