ODA proti pokutě od dohledového úřadu nad stranami podá žalobu

18. 9. 2017 20:31

Občanská demokratická aliance (ODA) se proti pokutě, kterou jí uložil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, bude bránit správní žalobou. Strana dnes sdělila ČTK, že se sankcí 19 000 korun se neztotožňuje. Poukázala na to, že byla pokutována za chybějící informace o zadavateli a zpracovateli na materiálu, který obsahoval programové priority ODA 2017.

ODA proti pokutě od dohledového úřadu nad stranami podá žalobu
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Miliardář Pavel Sehnal stojí za znovuvzkříšením politické značky ODA
reklama

„Vzhledem k tomu, že se s rozhodnutím úřadu neztotožňujeme, rozhodla se ODA bránit proti rozhodnutí úřadu podáním správní žaloby. K tomu nás vede i skutečnost, že se nelze proti tomuto rozhodnutí odvolat, ani jej přezkoumat ve správním řízení,“ uvedl mluvčí ODA Miloš Němeček. Jde o první pokutu, kterou dohledový úřad nad stranami uložil.

Úřad konkrétní pokutovanou stranu neuvedl, podrobnější informace nechce zveřejňovat do vyhlášení výsledků voleb. Podle předsedy úřadu Vojtěcha Weise kandidující subjekt povinnosti porušil tím, že informacemi o zadavateli a zpracovateli neoznačil propagační leták. Ten se objevil jako inzerce v příloze dvou týdeníků a v celostátním deníku.

Úřad začal fungovat letos. Nedávno zahájil první vlnu několika správních řízení, která souvisejí s říjnovými volbami do sněmovny. Pokutu pro ODA mohl v tomto případě uložit v rozmezí od 10 000 do 100 000 korun. ODA musí spolu se sankcí 19 000 korun uhradit i náklady řízení 1 000 korun. Podání správní žaloby ke Krajskému soudu v Brně nemá odkladný účinek.

Úřad zahájil v souvislosti s volbami zatím osm správních řízení. Nejčastěji subjektům vytýká neoznačení volebních materiálů informacemi o zadavateli a zpracovateli nebo účast ve volební kampani bez předchozí registrace. Další správní řízení, která však s podzimními volbami nesouvisejí, ještě chystá. Volby se budou konat 20. a 21. října.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …