ODS a SPD budou volit nové šéfy. Už nyní je jasno

13.04.2024 7:30 | Monitoring

V sobotu se uskuteční 31. kongres vládní strany ODS v Ostravě. Potvrdit by měl stávající vedení i Petra Fialu ve funkci předsedy. Celostátní konference dnes také čeká v Praze opoziční parlamentní hnutí SPD, které si bude volit nové vedení, funkci předsedy zde bude obhajovat Tomio Okamura. Na konferenci zazní zdravice exprezidentů Miloše Zemana a Václava Klause.

ODS a SPD budou volit nové šéfy. Už nyní je jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Premiér Petr Fiala, který je v čele ODS již deset let, bude dnes dopoledne na volebním kongresu v hotelu Clarion obhajovat stranický mandát již popáté. Protikandidáta nemá, stejně jako první místopředseda a ministr financí Zbyněk Stanjura. 

Ani na dalších místech předsednictva se neočekávají velké změny. Na 539 delegátů bude vybírat prvního místopředsedu a čtyři řadové místopředsedy. Tato dvoudenní akce je vnímaná jako začátek na cestě k sněmovním volbám v příštím roce.

Nové vedení bude vybírat dnes dopoledne v Praze také opoziční hnutí SPD. Funkci předsedy bude obhajovat lídr a zakladatel hnutí Tomio Okamura. Do předsednictva budou podle něj pak kandidovat i další jeho současní členové včetně místopředsedy Radima Fialy.

V úvodu programu zazní zdravice dvou bývalých prezidentů Miloše Zemana a Václava Klause. Do Prahy by mělo dorazit 250 delegátů a delegátek a vystoupí i kandidáti do evropských voleb.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nemocný Pyjótr , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Fimfárum , 13.04.2024 11:29:22
připomene úspěchy modrých krkavců - národní fronty v ožebračování domorodců.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

21:30 Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

Prounijní aktivista Tomasz Peszyński bije na poplach, že je potřeba „zastavit vekou populistickou re…