ODS má poškozenou značku. Fiala ale věří, že se to zlepší

25.08.2013 15:57

ODS má za sebou několik skandálů, ale stále má šanci obnovit dobrou pověst. Alespoň v to věří bývalý ministr školství v Nečasově vládě Petr Fiala. Jako nestraník se rozhodl být volebním lídrem ODS v Jihomoravském kraji.

ODS má poškozenou značku. Fiala ale věří, že se to zlepší
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Fiala, exministr školství
reklama

"ODS je skutečně strana, která má poškozenou značku. Z hlediska podpory a důvěry veřejnosti je na tom velmi špatně," uznal Petr Fiala v rozhovoru pro server iDnes.cz. Stále však věří, že si ODS může spravit pověst.

"Přesvědčil jsem se, že politiku jde dělat čestně a bez vlivu kmotrů a různých zájmových skupin. Je důležité, aby do politických stran přicházeli lidé, kteří něco dokázali v jiných profesích. Ti mohou politiku obohatit. Ne lidé, na které politika zbyla," tvrdí muž, který dříve působil jako rektor Masarykovy univerzity a poté zasedl v Nečasově vládě v resortu školství.

Za ODS stojí i proto, že prosazuje „vyváženou sílu“ v politice. "Když se podíváme na obsazení klíčových institucí v této zemi, ať už je to funkce prezidenta, současná vláda, Senát, krajská zastupitelstva, všude dnes dominuje levice. A pro demokracii je dobré vyvažování politických sil," míní Fiala.

V kampani se zřejmě bude opírat o oblast, které rozumí nejlépe – a tedy vzdělání. To podle něj pravicové strany dosud opomíjely. "Je chyba, že se pravicové strany o témata, jako je vzdělávací politika, nestaraly víc," lituje exministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…