ODS na Vyočině povedou do voleb Tecl a Němcová

29.04.2017 20:31

Občanské demokraty na Vysočině povede do letošních sněmovních voleb starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, na druhém místě bude dlouholetá poslankyně, bývalá předsedkyně dolní parlamentní komory Miroslava Němcová. ČTK to dnes řekl předseda regionálního sdružení a místopředseda ODS Miloš Vystrčil.

ODS na Vyočině povedou do voleb Tecl a Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Ve sněmovních volbách 2013 získala ODS na Vysočině jeden mandát, poslankyní se stala Jana Fischerová, někdejší starostka Havlíčkova Brodu. „Chceme být úspěšnější než v minulých volbách, ale uvědomujeme si, že to bude velmi těžké, protože ke dvěma mandátům vede dvouciferný zisk okolo 15 procent, což by byl na Vysočině obrovský výkon,“ řekl senátor Vystrčil.

Třetí místo na kandidátce má bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal a čtvrté předsedkyně oblastního sdružení Třebíč Martina Bártová. Na pátém místě bude předseda oblastního sdružení ODS Pelhřimov Jan Podrázský.

Lídr kandidátky Tecl byl zvolen na konci února, zvítězil ve druhém kole volby, když od 61 hlasujících získal 37 hlasů.

Kraj Vysočina má v nynější Poslanecké sněmovně 11 poslanců, o jednoho víc než v minulém volebním období. Na Vysočině v předčasných volbách v roce 2013 zvítězila ČSSD s 23,01 procenta hlasů, zopakovala tak volební vítězství z řádných voleb v roce 2010. Druhá skončila KSČM s 16,86 procenta a třetí hnutí ANO 2011 s 15,89 procenta. K volbám přišlo 63,37 procenta voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

18:55 Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, vi…