ODS na Vysočině šetří. Kampaň pořídí za půl milionu

09.09.2012 7:05

Náklady regionálního sdružení ODS na Vysočině na kampaň před krajskými volbami by neměly překročit 500.000 korun. To je přibližně polovina oproti nákladům v roce 2008. Volební kampaň bude úsporná, jejím těžištěm bude osobní setkávání s obyvateli. V každém okresním městě uspořádají občanští demokraté volební mítink.

ODS na Vysočině šetří. Kampaň pořídí za půl milionu
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto

Na předvolební konferenci dnes ODS představila svůj volební program a stínovou krajskou radu. "V roce 2008 socialisté převzali kraj s přebytkem či rezervou 1,6 miliardy korun. Po čtyřech letech směřuje letošní rozpočet k deficitu nejméně 300 milionů korun," prohlásil lídr kandidátky Ota Benc.
 

Kromě zadlužování kraje považuje ODS za významný problém Vysočiny stávající levicovou koalici s účastí KSČM. "Tři zvlášť pro komunisty vymyšlená a placená místa stála daňové poplatníky zhruba 12 milionů korun," uvedl Benc.

Ve volbách v roce 2008 zvítězila na Vysočině ČSSD před ODS, KSČM a lidovci. Sociální demokraté získali 21 z celkem 45 mandátů, občanští demokraté 11, komunisté osm a lidovci pět. Sociální demokraté se pak s komunisty dohodli na podpoře menšinové vlády. Zástupci KSČM získali funkce předsedů bezpečnostní komise rady kraje a finančního výboru zastupitelstva kraje.

Krajské volby se uskuteční 12. a 13. října. Kandidátní listiny předložilo v Kraji Vysočina 18 stran a volebních uskupení. Křeslo hejtmana bude v čele kandidátky ČSSD obhajovat nestraník Jiří Běhounek. V roce 2008 se krajských voleb na Vysočině zúčastnilo 14 stran a uskupení.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

15:37 Profesorka a bývalá "básnířka Majdanu" Bilčenko prý prozřela a pro PL odhalila, jak to dnes ve skutečnosti vypadá na Ukrajině

PŘÍBĚH Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) sice stále provádí své lynče, ale mnohem víc se o nich mluv…