ODS není odborářská organizace, pane Svobodo, vzkazuje Boris Šťastný

4. 11. 2012 10:44

Pavel Blažek a Martin Kuba nejsou podle pražského primátora Bohuslava Svobody optimálními kandidáty do vedení strany. Ve vnitřních vztazích ODS to může vést k tomu, že Jihočeský a Jihomoravský kraj, báze obou zkritizovaných kandidátů, by nemusely do čela strany podpořit Svobodova spojence Petra Nečase a tím velmi zkomplikovat jeho zvolení.

ODS není odborářská organizace, pane Svobodo, vzkazuje Boris Šťastný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný
reklama

Podle informací ParlamentníchListů.cz Nečasovi příliš nepomohl jeho blízký politický spojenec, pražský primátor Bohuslav Svoboda. Situaci mu ztížil svým rozhovorem pro Hospodářské noviny, ve kterém mluvil o tom, že by ve vedení ODS nerad viděl Pavla Blažka a Martina Kubu.

„Já jsem přesvědčen, že se musí zvolit skutečně nové tváře,“ řekl v rozhovoru pro server IHNED.cz. „A oni nejsou úplně nové tváře, možná v něčem lepší, ale ne nové tváře,“ zkritizoval dva favority stranických voleb.

Podle zdroje z ODS, který ParlamentníListy.cz oslovily, takové vyjádření funguje jako výzva Jihočechům a Jihomoravanům (Kubově a Blažkově kraji), že nemají na předsedu strany podpořit Svobodova ochránce Nečase. To by, vzhledem k síle obou krajů, mohlo předvolebními počty výrazně zamíchat.

Ozvala se i Svobodova opozice z pražské organizace ODS, která předsedovi připomněla, že Martin Kuba získal v Praze nominaci do vedení strany. Poslanec Boris Šťastný, který je dlouhodobě Svobodovým oponentem, pro ParlamentníListy.cz uvedl: „Předseda, který nerespektuje většinové rozhodnutí svého sněmu a znevažuje kandidáty na něm zvolené, nemá ve své funkci co dělat.“ V případě primátora Bohuslava Svobody to navíc prý není poprvé, co hraje sólovou hru proti zájmům pražské ODS.

„Tohle není odborářská organizace jako Česká lékařská komora, my jsme politická strana a musíme ctít faktická i zvyková pravidla,“ poučil primátora Svobodu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík, jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …