ODS pálí do Válkové: Černochová jí doporučila výběrové řízení na psychiatra

18.06.2014 20:27

Pravicová opozice v Poslanecké sněmovně zkritizovala ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO) za to, že včera odvolala náměstka Pavla Šterna a dodala, že rezort se nachází v neutěšeném stavu. Ministryně se brání tím, že čelí očerňovací kampani. Informovala o tom Česká televize.

ODS pálí do Válkové: Černochová jí doporučila výběrové řízení na psychiatra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Dnes se ve sněmovně k situaci na ministerstvu vyjádřily opoziční strany. KSČM prosadila návrh, aby se jí plénum zabývalo, pro bylo 147 poslanců, a to včetně zástupců z hnutí ANO. Vysvětlení by měl podat premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Válkovou kritizovali zejména poslanci ODS. "Po čtyřech a půl měsících je původní vedení v troskách, přičemž paní ministryně za nic nemůže, to mohou jen ti zlí náměstci – jako v oblíbené pohádce, kde je hodný král a zlí rádcové," prohlásil na plénu dolní komory šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Označil za nestandardní, že ministryně odvolává koaličního náměstka.

Podle Jany Černochové (ODS) by Válková měla vyhlásit transparentní výběrové řízení na psychiatra. Černochová ministryni už dříve kritizovala kvůli odvolání šéfa Vězeňské služby Petra Dohnala. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek poté navrhoval, aby ve sněmovně vystoupil přímo odvolaný náměstek Štern a svoje kroky vysvětlil.

Válková se proti těmto slovům ale ohradila. "Stále se pokoušíte o to negativně medializovat resort spravedlnosti a jeho řízení. Jde o cílenou kampaň nejen proti mně, ale i proti hnutí ANO," uvedla. Náměstek Štern je podle ministryně její bývalý student, kterého vyučovala trestní právo, a muselo mu proto být jasné, že by se ničeho nevhodného nedopustila.

Ve Šternově cestě na protikorupční policii vidí Válková snahu ji zdiskreditovat "zřejmě ve prospěch těch, kteří mají zájem negativně medializovat všechno, co se děje na ministerstvu spravedlnosti", a zastínit tak jeho každodenní práci. "Ráda bych slyšela jediného bývalého ministra, který by akceptoval v pozici náměstka někoho, kdo kvůli nesouhlasu s postupem svého ministra běží na protikorupční policii," dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

22:04 Jágr je chytřejší než oni. Udeřilo. Známý lékař odmítl řvoucí dav

Lékař a komentátor Jan Hnízdil se zastal hokejisty Jaromíra Jágra, na kterého se snesla vlna kritiky…