ODS potřebuje změnu uvnitř sebe samotné, říká Ivan Langer

2. 11. 2012 6:48

Bývalý místopředseda ODS Ivan Langer se vrací do širšího vedení strany. Regionální olomoucká organizace jej navrhuje do výkonné rady. O tom se bude rozhodovat na kongresu, který proběhne o víkendu. V rozhovoru pro on-line deník Týden.cz Langer řekl, že se do vedení strany nijak nehrne a že v ODS je nutná změna.

ODS potřebuje změnu uvnitř sebe samotné, říká Ivan Langer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý místopředseda ODS a exministr vnitra Ivan Langer
reklama

Motivací pro návrat do politiky je pro Langera to, že dle svých slov žije politikou. V současné době je prý spokojený v občanském životě. Mimo jiné se stará o soukromou vysokou školu CEVRO, kterou založil, a má na starosti i stejnojmenný pravicový think-tank.

Zda má Petr Nečas zůstat ve vedení strany, neřekl Langer jasně. Prohlásil ale, že pro další fungování ODS je nutná určitá změna, která s sebou nese i změnu ve vedení.

Kongres ukáže, kdo má dál vést ODS

"Nechci nikoho poučovat a nechci a nemůžu být soudcem. Podle mě ODS potřebuje změnu uvnitř sebe samotné. Zejména v tom vrcholovém vedení. Změnu ve způsobu komunikace dovnitř členské základny i směrem k veřejnosti. Současně potřebujeme i změnu přístupu k vládní politice. Musí být více srozumitelná a pochopitelná, protože varování, které jsme dostali v krajských volbách, bylo snad jen žlutou kartou a nikoli červenou. Musíme udělat vše proto, aby lidé pochopili, co je naším cílem ve vládě. Že to nejsou jenom samé reformy a reformy samy pro sebe, ale že tyhle změny jsou prostředkem k dosažení cíle," řekl Týdnu.cz Langer.

Petr Nečas musí obhájit svoji pozici na víkendovém kongresu strany. Tam se prý ukáže, kdo dál povede ODS. "Každý z těch, co budou kandidovat a obhajovat místa ve vedení, musí umět složit účty. Také musí předložit jasnou vizi toho, kam má ODS směřovat. To je nepochybně primární úkol i pro předsedu strany," uzavřel Ivan Langer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…