ODS potvrdila vyloučení Nagyové- Nečasové. Teď se ale bojí, že odejde i její manžel

22.02.2014 10:34

Smírčí výbor ODS v Praze 13 v pátek potvrdil vyloučení Jany Nečasové (dříve Nagyové). Žena bývalého premiéra Petra Nečase se může do třiceti dnů odvolat k celostátnímu smírčímu výboru. Napsal deník Právo.

ODS potvrdila vyloučení Nagyové- Nečasové. Teď se ale bojí, že odejde i její manžel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

Vedení ODS se obává, aby ze strany spolu s manželkou neodešel i Petr Nečas. „Toho se bojíme. I sám předseda Fiala řekl, že nepovažuje vyloučení paní Nečasové za šťastné, ale vedení ODS nemá šanci to ovlivnit. Neudělali bychom nic, i kdyby se rozhodli přijmout do strany pana Babiše,“ vysvětlil Právu šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera.

Nečasová s ODS na Zličíně nekomunikovala, a tak ji vyloučili

Minulý rok v polovině listopadu vyloučilo Nečasovou místní sdružení ODS Praha Zličín, protože „neplnila povinnosti člena dle stanov“. Podle oblastní manažerky ODS Prahy 13 Věry Herzánové se Nečasová „provinila“ tím, že nekomunikovala a nesdělila své aktuální osobní údaje, například své nové jméno.

Nečase tehdy místní sdružení rozlítilo a manželky se zastal. „Chci jednoznačně říci, že moje žena je zaprvé nevinná, zadruhé je obětí politického procesu, zatřetí má být ctěna presumpce neviny. A začtvrté jsem přesvědčen, že se k tomu budou muset vyjádřit orgány ODS na oblastní, regionální, případně celostátní působnosti,“ prohlásil tehdy Nečas.

Nečas už v listopadu hrozil odchodem ze strany

Už tehdy Nečas pohrozil, že vyloučení jeho ženy by mohlo znamenat i jeho odchod z ODS. Prý by to považoval za politický útok na bývalého předsedu strany. Právo ale připomíná, že od té doby se o Nečasové objevily nové skutečnosti – policie například objevila v jejím sejfu šperky za miliony korun, které si nemohla pořídit za plat z Úřadu vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…