ODS představí program a lídry kandidátek pro říjnové volby

22. 4. 2017 6:26

Programové priority pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny a také jedničky všech kandidátek představí dnes v Národním domě na pražských Vinohradech občanští demokraté. Konference s podtitulem Silný program pro silné Česko má být završením jarní části kampaně ODS Tvoříme program. Už během týdne předseda ODS Petr Fiala avizoval, že ODS chce voliče oslovit plány na snížení daní a růst mezd.

ODS představí program a lídry kandidátek pro říjnové volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Do voleb tak nyní opoziční strana půjde s návrhem, aby zaměstnanci platili 15procentní sazbu místo ze superhrubé mzdy nově z hrubé mzdy. Čisté příjmy by jim tak měly narůst v průměru o sedm procent. ODS chce také zrušit solidární přirážku, obnovit maximální výši odvodů zdravotního pojištění na úrovni čtyřnásobku průměrné mzdy a zavést nižší povinné odvody ze mzdy hrazené zaměstnavateli o dva procentní body. Zrušit chce také limity pro výdajové paušály živnostníků.

Kdysi nejsilnější vládní straně dávají průzkumy veřejného mínění naději na udržení se ve sněmovně, preference ODS se pohybují nad osmi procenty. Fiala povede stranu do voleb v Jihomoravském kraji. Šéf poslaneckého klubu strany Zbyněk Stanjura bude kandidovat v Moravskoslezském kraji. Z čela kandidátek budou poslanecká křesla obhajovat v Praze Jana Černochová, v Jihočeském kraji Jan Zahradník, v Pardubickém kraji Simeon Karamazov a v Královéhradeckém kraji Ivan Adamec. Do Sněmovny chce ODS vyslat i své komunální a krajské politiky. Na kandidátkách se objeví také Soukromníci. Ti totiž ODS v letošních volbách podpoří.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chce se mi zvracet! To není generál z Černých baronů, ale generál naší armády. Hrozí Zaorálkovi za Afghánistán. Pozvrací se?

7:12 Chce se mi zvracet! To není generál z Černých baronů, ale generál naší armády. Hrozí Zaorálkovi za Afghánistán. Pozvrací se?

"Chce se mi zvracet," zní legendární věta generála z filmových Černých baronů, kterou pronese při in…