ODS prodává staré sídlo na Janském vršku. Za 139 milionů

29. 8. 2011 19:47

Občanští demokraté prodávají své někdejší sídlo na malostranském Janském vršku. Budovu prodají akciové společnosti PEM – INVEST za 139 milionů korun.

ODS prodává staré sídlo na Janském vršku. Za 139 milionů
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tisková konference po výkonné radě ODS
reklama

Strana se tak definitivně stěhuje do moderního sídla Albatros na pražském Pankráci, kde administrativně působí již od poloviny roku 2009. Představitelé ODS doufají, že se jim tak podaří zalepit díru ve stranickém rozpočtu způsobenou několika nákladnými předvolebními kampaněmi v posledních letech.

Sídlo na Janském vršku strana nejprve pronajímala akciové společnosti Kuta. Prodej společnosti PEM - INVEST jim pak zprostředkovala realitní kancelář Šolc Reality. Podle výkonné rady ODS by se kupní smlouva měla podepsat v nejbližších dnech.

V gibraltarském PEM-INVESTU působil i Koláček

PEM - INVEST vlastní gibraltarská společnost Calantha Trading Limited, která vlastní hotely v Praze a ve Vysokých Tatrách. Podle zjištění serveru iDnes.cz v ní kdysi působil i Viktor Koláček, někdejší ředitel Mostecké uhelné společnosti.

"Společnost PEM - INVEST, která přišla s nejvýhodnější nabídkou, jsme si samozřejmě prověřili. Její aktivity v Česku i na Slovensku považujeme za transparentní. Navíc má pro svůj zájem o koupi Jánského vršku jasný argument - rozšíření kapacity svého hotelu," odůvodňuje výběr kupujícího ekonomický expert ODS Martin Kocourek.

Podle hlavního manažera ODS Jana Kočího strana přesunem do Albatrosu ušetřila stovky tisíc korun. Tyto peníze spolu s výnosem z prodeje starého sídla chce ODS využít ke konsolidaci svého rozpočtu. „Prodejem Jánského vršku vymažeme kumulovanou ztrátu z minulých volebních kampaní," vysvětluje důvody prodeje Martin Kocourek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: qot
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

13:46 Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

Karvinsko a odhalený počet případů koronaviru v něm budí strach nejen v Česku, ale i v zahraničí, na…