ODS se snaží na poslední chvíli zastavit jmenování ministryně Malé. Neuvádějte ji dnes do úřadu, vyzývá Babiše

29.06.2018 16:05 | Zprávy

ODS vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby dnes vpodvečer neuvedl Taťánu Malou (ANO) do úřadu ministryně spravedlnosti. Malá, kterou stejně jako zbytek vlády jmenoval ve středu prezident Miloš Zeman, nemá podle opoziční strany na funkci odbornou ani morální kvalifikaci. Pokud Babiš poslankyni do úřadu uvede, přijímá za její nominaci veškerou politickou odpovědnost, řekl novinářům místopředseda občanských demokratů Martin Baxa.

ODS se snaží na poslední chvíli zastavit jmenování ministryně Malé. Neuvádějte ji dnes do úřadu, vyzývá Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Andreje Babiše. Již podruhé

Představitelé ODS míní, že poslední zjištění kolem Malé dávají za pravdu těm, kdo říkají, že v čele spravedlnosti má řešit spíš než cokoliv jiného otázku trestního stíhání premiéra Babiše v případu Čapího hnízda. Odkázali na dřívější výrok Malé, kdy mluvila o možném odkladu Babišova stíhání v dotační kauze do doby, až skončí volební období.

Český rozhlas – Radiožurnál ve čtvrtek informoval, že oslovení experti nalezli v magisterské práci Malé prvky možného plagiátorství. V práci, kterou Malá sepsala v roce 2011 na soukromé vysoké škole v Bratislavě, našel systém na odhalování podvodů opakovanou shodu s příspěvky na internetu nebo s prací jiné autorky. Malá pochybnosti o originalitě práce odmítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vláda

Proč pořád tvrdíte, že nás budoucí vláda potáhne na východ, když co vím, tak Babiš jasně řekl, že nepřichází v úvahu naše vystoupení z EU a NATO? Myslíte, že by měl z toho, že nás potáhne na východ nějaký prospěch? Podle mě ne, a proto to neudělá, protože jemu jde především o něj a jeho byznys.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ze Zoo Praha bude obecní zvěřinec. Zastání pro exředitele Miroslava Bobka

9:45 Ze Zoo Praha bude obecní zvěřinec. Zastání pro exředitele Miroslava Bobka

Politický a mediální analytik Štěpán Kotrba se zastává bývalého ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka v…