ODS v Pardubickém kraji hodlá získat dva mandáty do Sněmovny

29.03.2017 13:04 | Zprávy

Poslanec ODS Simeon Karamazov hodlá získat mandát i pro další volební období. Za občanské demokraty před čtyřmi lety uspěl jako jediný. Vysokoškolský profesor očekává, že tentokrát strana získá v Pardubickém kraji dva mandáty, řekl dnes novinářům.

ODS v Pardubickém kraji hodlá získat dva mandáty do Sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stín ODS

„Před čtyřmi lety na tom byla ODS poměrně špatně, byli tací, kteří předpokládali, že se nedostane do Parlamentu. Ne ve všech krajích má poslance. V minulých volbách bylo úkolem přežít,“ řekl Karamazov.

Dlouholetému děkanovi Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přineslo kroužkování poslanecký mandát ze čtvrtého místa. ODS získala v Pardubickém kraji 7,1 procenta hlasů a jeden poslanecký mandát, v předcházejících volbách to bylo 19,42 procenta a tři mandáty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Trumpovi se dovoláte leda na vrátnici.“ Moravce rozesmál Babišův muž

17:42 „Trumpovi se dovoláte leda na vrátnici.“ Moravce rozesmál Babišův muž

„Hlavní je, aby se střední Evropa nezměnila v bojiště,“ nechal se u Moravce slyšet místopředseda hnu…