ODS v krizi není, tvrdí Pospíšil. O postu předsedy neuvažuje

28. 2. 2013 23:03

Podle místopředsedy ODS Jiřího Pospíšila není současná situace ve straně krizová. Zrušení tří oblastních sdružení považuje za kladný signál voličům a nezbytný krok. Ve čtvrtečních Událostech, komentářích také vyvrátil spekulace o tom, že by se chtěl stát předsedou strany.

ODS v krizi není, tvrdí Pospíšil. O postu předsedy neuvažuje
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v pořadu Události, komentáře
reklama

"Situace je mnohem klidnější," řekl Pospíšil k situaci v regionech. "Vyskytly se kritické hlasy, ale nic o tom, že by mělo například odejít vedení," dodává. "Doufám, že to je restart," říká ke zrušení tří oblastních sdružení. Podle něj je nyní pro ODS prioritní získat zpět důvěru voličů. Na druhou stranu ale podle Pospíšila kvůli tomu není zapotřebí svolávat kongres. "Nové vedení bylo zvoleno před třemi měsíci právě kongresem," připomíná. Nový kongres nepožadují ani sami členové ODS. "V regionech jsou smířlivější a kritičtější. I ty kritické hlasy jsou ale spojené s tím, že by mělo dojít k restartu a změně politiky, ne novému kongresu," dodává. ODS musí podle Pospíšila přijít s novými body programu, které bude schopná splnit.

"Teď je potřeba přijít s materiálem, který přijde s konkrétními věcmi," dodává. "Musíme dát prostor, abychom naplinili slova, která zazněla na kongresu. Musíme naši značku očistit a být důvěryhodní," tvrdí Pospíšil. O potencionální roli vůdce ODS ale nepřemýšlí: "Být místopředsedou je něco jiného, než být v čele. Jakékoliv spekulace by teď ale oslabily ODS."  Podle Pospíšila jeho strana navzdory posledním událostem v krizi není. "Jsem přesvědčený, že to lze odvrátit. My jsme dnes ukázali, jako jediná strana na politické scéně, že dokážeme zrušit tři regionální sdružení, pokud jsou tam podezřelé nábory a pokud nejsou tito lidé v regionu důvěryhodní pro naše voliče," dodává na závěr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman litoval: Bahno vyplouvá na povrch. Počmáraný šašek Kalousek se třemi revolvery. A velký výsměch Fischerovi, Stanjurovi a novináři Palatovi

12:38 Zeman litoval: Bahno vyplouvá na povrch. Počmáraný šašek Kalousek se třemi revolvery. A velký výsměch Fischerovi, Stanjurovi a novináři Palatovi

Česká republika již druhý měsíc bojuje s koronavirem a prezident Miloš Zeman podruhé během krize pro…