ODS věští Praze neradostnou budoucnost. Zavalí ji prý odpadky

19.07.2014 12:19

Prahu čeká velká změna, se kterou nesouhlasí například pražská ODS, ale ozývají se i další hlasy z jednotlivých radnic. Jde o to, že svoz komunálního odpadu v Praze mají narychlo na začátku listopadu převzít Pražské služby. Nejhorší důsledek by mohla prý být Praha zavalená odpadky. O problému informuje Týden.cz.

ODS věští Praze neradostnou budoucnost. Zavalí ji prý odpadky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vybydlený dům

Akciová společnost Pražské služby vlastněná Prahou v úterý uskutečnila poslední krok k ovládnutí více než pětinového podílu, který ve firmě drží menšinoví akcionáři. Od listopadu Pražské služby budou mít monopol na trhu svozu odpadu, což se setkává s nevolí i nepochopením. „Žádný monopol není dobrý, vidět je to na případu vodného a stočného, kde panuje monopol a skokově se zdražovalo," říká senátor pro Prahu 9 Tomáš Kladívko (ODS).

Pražská ODS podle Týdne.cz tvrdí, že tato radikální a poměrně rychlá změna může s sebou přinést komplikace, a to zejména pro občany. Kritika a obavy jsou ale slyšet i od jednotlivců z pražských radnic. „Proč teď? Proč tři měsíce před volbami? Proč tak narychlo, když situace trvá již od roku 2011?" Tohle jsou prý hlavní otázky.

Pokud se nestihnou připravit, hrozí, že ulice Prahy zaplaví smetí

Chystaný monopol vyvolává obavy zejména v otázce technických příprav a možných následků, pokud se takto rychlý převod nepodaří. „Pokud se na to firma nestihne do listopadu připravit, hrozí, že ulice Prahy zaplaví smetí," tvrdí Radim Perlín z ODS v Praze 2. Situace, která vznikne počátkem listopadu, si totiž žádá výměnu více než 36 tisíc nádob, ale i nové odpadové vozy, stejně jako navýšení počtu zaměstnanců Pražských služeb, aby městská firma nahradila dosavadní „popeláře". Pražské služby prý budou potřebovat zhruba 40 dalších svozových vozidel. „Chybí garance užití takových, které dodržují normy nízkých emisí. Otazník proto visí i nad plánovanými nízkoemisními zónami, které byly nedávno vyhlášeny," prohlásila pražská ODS.

„Velký problém bude logistické zajištění, minimálně po přechodnou dobu," souhlasí i místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková. „To již ale bude po volbách, takže nyní se dá lehce slibovat. Navíc se můžeme ptát, proč se teď najednou řeší systém, který v improvizované podobě běží již dva roky," dodává. „Nekoncepční změna těsně před volbami může dostat nově zvolené zastupitelstvo do situace, která bude vyžadovat krizové řešení," kriticky shrnuje podle Týdne.cz  tento krok magistrátu pražská ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velkým se to oškliví. Vy myslíte Německo? Ano. U Moravce se řešil boj o jadernou energii v EU

14:36 Velkým se to oškliví. Vy myslíte Německo? Ano. U Moravce se řešil boj o jadernou energii v EU

Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Kare…