ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO, Kubera po 24 letech končí v roli primátora

14.10.2018 21:38

Vítězná ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO. Ve 27členném zastupitelstvu bude mít většinu 14 mandátů. Primátorem se stane Hynek Hanza (ODS), po 24 letech vystřídá v čele města svého stranického kolegu Jaroslava Kuberu, píše ČTK.

ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO, Kubera po 24 letech končí v roli primátora
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera pořádal seminář

Zástupci ODS a ANO dnes večer podepsali koaliční smlouvu. ČTK to potvrdili Hanza i lídr ANO Jiří Štábl, který se stane náměstkem primátora.

„Domluvili jsme se na spolupráci na následující čtyři roky,“ uvedl Hanza, který byl dosud náměstem primátora. Na magistrátu vládla poslední čtyři roky koalice ODS s ČSSD a TOP 09. Sociální demokracie se do zastupitelstva nedostala.

Nová koalice se dohodla, že devítičlenná rada města bude složena z pěti zástupců ODS a čtyř zástupců ANO. „Teď do ustavujícího zastupitelstva dáme dohromady programové priority,“ uvedl Štábl.

V předchozích 24 letech stál v čele města Kubera. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, a od roku 2002 byl primátorem. Nyní byl opět zvolen do Senátu a oznámil, že primátorem Teplic v dalším volebním období už být nehodlá.

ODS v čele s Kuberou minulý týden vyhrála v lázeňském městě komunální volby. Získala devět mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druhá skončila Volba pro! Teplice s osmi mandáty. Třetí ANO bude mít pět zastupitelů. SPD má dva mandáty, dva zastupitele bude mít KSČM a jednoho hnutí Pro Zdraví a Sport Teplice. ODS a ANO ve společném tiskovém prohlášení uvedly, že při zásadních otázkách fungování města při prosazování priorit smluvních stran budou usilovat o shodu s demokratickou opozicí v zastupitelstvu města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

19:21 Tomu že je 16? Nebo spíš 40? Afghánce hledá policie. FOTO mladíka uvnitř

Policie vyhlásila pátrání po údajně šestnáctiletém mladíkovi Rasollu Mohammadovi s informací, že můž…