ODSák na krchově, komunisté všude možně. Našli jsme povedená volební VIDEA

29.09.2016 12:00

Předvolební doba přináší řadu klipů jednotlivých stran, jimiž se tu více tu méně zdařile pokoušejí přilákat voliče. Na internetu se objevily i poměrně bizarní výtvory. Jeden je z dílny ODS, druhý od KSČM.

ODSák na krchově, komunisté všude možně. Našli jsme povedená volební VIDEA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na ministerstvu vnitra byla vylosována čísla, kterými jsou označeny hlasovací lístky pro nadcházející volby do zastupitelstev krajů

Předvolební video starosty Králova Dvora Petra Vychodila (ODS) začíná pohledem na něj, jak stojí na hřbitově a v ruce drží urnu určenou pro popel zemřelých. K tomu říká: „Jsou urny, které nám připomínají minulost. Mnozí se k nim bojí přiblížit, protože je mají spojeny s různými pověrami.“ Pak následuje střih, starosta stojí před radnicí a v ruce drží volební urnu. To vše doprovází tímto komentářem: „No a potom jsou jiné urny, které mohou výrazně ovlivnit naši budoucnost. Bohužel, i k nim se mnozí bojí přiblížit, protože je také mají spojené s různými pověrami.“ Následuje další střih a starosta stojí před leteckou fotografií zřejmě „svého“ města a vyzývá: „Zapomeňme na pověry. Buďme moderní lidé. Přijďte sedmého a osmého října k volbám do krajského zastupitelstva.“ V následujícím záběru stojí starosta opět na hřbitově, v jedné ruce má volební urnu, ve druhé urnu určenou pro popel zemřelých. Tu vystrčí do popředí a řekne „Chcete vzpomínat na staré časy?“ a pak ji stáhne do pozadí a do popředí vystrčí volební urnu se slovy „anebo společně ovlivníme budoucnost?“

 

Pozoruhodný volební spot mají na YouTube také středočeští komunisté. Video začíná pohledem na tři kandidáty, jak spolu sedí na lavičce a čtvrtý je krátce představuje. Pak se představuje kandidátka Tereza Čechová Humpolcová, jak stojí před radnicí, pak sedí na lavičce, chvíli sedí v minisukni na trávníku, chvíli se opírá o oplocení výběhu pro koně, chvíli stojí na břehu rybníka, chvíli se prochází po nástupišti vlakové zastávky, chvíli stojí na okraji hřiště, na kterém mládež hraje fotbal.

Následuje představení Davida Kváče, který chvíli stojí před jakousi historickou budovou, zřejmě radnicí, chvíli před dřevěnými vraty, chvíli je opřen o svodidla na okraji silnice.

Dalším kandidátem je Jaroslav Stradiot, který stojí na louce. Nakonec se představuje Zdeněk Milata. Nejprve je na záběru u zábradlí, pod ním je v hloubce vidět tok řeky. Později stojí u dopravní značky označující začátek města Milovice, ještě o něco později pak u rozcestníku značených turistických tras, pak za volantem autobusu, před budovou pošty a nakonec před jakousi nedokončenou stavbou na parcele zarostlé náletovou vegetací. V posledním záběru stojí všichni čtyři kandidáti před prostranstvím zarostlým vysokou travou a jednotlivými křovinami.

Celé video je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…