Obama chce hodit atomovku na Rusko. Podpořte ho, podepište petici! Neuvěřitelné video z jihu USA

11.06.2015 9:01

Americký mediální analytik a konspirační teoretik Mark Dice před několika dny uspořádal fiktivní petici, v rámci níž zastavoval obyvatele kalifornského San Diega a žádal je, aby svým podpisem podpořili záměr prezidenta Baracka Obamy shodit na Rusko atomovou bombu ve snaze udržet americkou nadvládu ve světě. Výsledek? Dle autora experimentu znepokojivý. A znepokojení vyvolala petice i v Rusku.

Obama chce hodit atomovku na Rusko. Podpořte ho, podepište petici! Neuvěřitelné video z jihu USA
Foto: wikipedia
Popisek: Americká vlajka.

„Chybí už nám jen pár podpisů, které potřebujeme na podporu Obamova plánu, jak zchladit Rusko. Naše země se mu chystá zasadit preventivní jaderný úder,“ lákal Dice spoluobčany k podpisu petice. „Rusko v poslední době představuje pro Spojené státy velkou hrozbu. Je to jediný způsob, jak zachovat naši nadvládu,“ dále argumentoval novinář.

Většinou lidé nepochopili, že jde o nadsázku, a bez rozmýšlení petici podepsali. „Celý život jsem hrdým Američanem. Doufejme, že mě Obama nezklame,“ prohlásil jeden z petentů. Mezi oslovenými se našla pouze jedna žena, která zapochybovala o tom, zda je dobrý nápad shodit atomovou bombu na Rusko. Svého partnera však petici podepsat nechala.

Dice experiment natočil na video, které za necelé tři dny shlédlo jenom na portále Youtube téměř dvě stě tisíc lidí. Reakce na něj jsou veskrze negativní. Většina lidí se pozastavuje nad tím, s jakou lehkostí dokázali Američané podepsat něco, co by mohlo mít nedozírné následky pro celý svět. Obyvatelé kalifornského pobřeží udivili i samotného autora. „Výsledek mého experimentu je opravdu znepokojivý. Petici podepsalo docela dost lidí, přičemž mnozí z nich ani netušili, co vlastně podepisují,“ nechápe Dice.

Bouřlivé reakce vyvolal experiment i v Rusku. Informovala o něm řada ruských médií, včetně ruské státní informační agentury Ria Novosti a živě se o něm debatuje i na ruské sociální síti Vkontakte. „Jsem v šoku. Přemýšlí tito lidé o něčem jiném, než je postavení jejich země? Chci věřit, že Rusové by něco takového nepodepsali…“ reagovala jedna z uživatelek Vkontakte.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…