Obama je prý lhář. S Usámou bin Ládinem to bylo úplně jinak

12.05.2015 10:43 | Zprávy
autor: pro

Známý investigativní americký novinář a držitel Pulitzerovy ceny Seymour Hersh ve svém textu publikovaném na London Review of Books tvrdí, že prezident Barack Obama lhal o okolnostech zabití Usámy bin Ládina v květnu 2011.

Obama je prý lhář. S Usámou bin Ládinem to bylo úplně jinak
Foto: repro youtube, tan
Popisek: 44. prezident Spojených států amerických Barack Obama

Obama tvrdil, že bin Ládin byl zabit při přestřelce s elitními jednotkami amerických Navy Seals ve svém pákistánském úkrytu a pákistánské úřady předem o celé operaci nevěděly. Hersh však od nejmenovaného zdroje zjistil, že ve skutečnosti pomohli Američanům právě Pákistánci a bin Ládin byl vězněn pákistánskými bezpečnostními službami. Místo věznění Američanům údajně za finanční úplatu ve výši 25 milionů dolarů prozradil bývalý pákistánský zpravodajský důstojník. Hershovo odhalení vzbudilo obrovskou pozornost a mnozí se ptají, jak důvěryhodný je jeho zdroj.

původní Hershův text v angličtině najdete ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co se stalo, že jste otočili?

A navrhli nové jméno na ministra životního prostředí? Podle mě je to dobře, jen mě ta vaše otočka překvapila a říkám si, co za ní je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Keller: Ohrožená demokracie, zafixované volební kyvadlo a páter Halík

19:55 Profesor Keller: Ohrožená demokracie, zafixované volební kyvadlo a páter Halík

NEKOREKTNĚ S KELLEREM „Konec hry na demokracii,“ nazývá sociolog a filozof Jan Keller svůj nový kom…