Obama míří do Keni. Malá vesnice, z níž pochází předci prezidenta, je na nohou

24.07.2015 12:41

Barack Obama v pátek přiletí do hlavního města Keni, kde má kořeny jeho rodina. V Nairobi se má zúčastnit podnikatelské konference a poté by měl zamířit do sousední Etiopie. Subsaharskou Afriku přitom Obama za dobu, co je v prezidentském křesle, navštíví už počtvrté.

Obama míří do Keni. Malá vesnice, z níž pochází předci prezidenta, je na nohou
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Barack Obama, 44. prezident USA

Například ve vesnici Kegolo na západě Keni lidé doufají, že se americký prezident přijde na místní alespoň podívat. Jedna z obyvatelek vesnice Elizabeth Eluochová si na to v kadeřnickém salonu prý nechala dokonce načesat vlasy. Další z obyvatelek Kegola, sestra Margaret Ngesová se zase za návštěvu Baracka Obamy podle svých slov pravidelně modlí.

Jak uvádí server iDNES.cz, současný americký prezident by k návštěvě této vesnice důvody měl. Na místním hřbitově jsou totiž pohřbeni jeho otec a dědeček, kteří se oba ve vesnici narodili. Americký prezident se však narodil už na Havaji. V Kegolu také žije rovněž Obamova pětadevadesátiletá nevlastní babička Sára Husejn Obamová.

To, že jsou vesničané na jednoho z nejmocnějších mužů planety hrdí, je vidět všude kolem. Místní taxikář nosí jeho tvář na tričku a škola se pyšní jménem „Základní škola senátora Obamy“. Několik Obamů je dokonce mezi žáky, protože místní obyvatelé k uctění jeho zvolení čtyřiačtyřicátým americkým prezidentem pojmenovali svoje děti po něm. Hochům je nyní sedm let a chodí do stejné třídy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

15:30 Tohle si někdo ods...? Výbušná fakta o smrti našeho vojáka v Afghánistánu

V Afghánistánu bohužel zemřel další český voják. V souvislosti s touto smutnou událostí se vynořuje …