Obama vyloučil vojenský zásah USA na Ukrajině

20.03.2014 6:31 | Zprávy
autor: vam, čtk

Spojené státy nebudou vojensky zasahovat v současné ukrajinské krizi. Prohlásil to dnes americký prezident Barack Obama v rozhovoru pro televizi NBC. Washington se podle něj bude snažit přesvědčit Rusko o stažení jeho vojska diplomatickou cestou.

Obama vyloučil vojenský zásah USA na Ukrajině
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Obama vyloučil možnost vojenské akce na Ukrajině po otázce od sandiegské televize KNSD, která patří do sítě stanic NBC. Podle něj by nasazení americké armády nepřineslo nic dobrého. „Existuje lepší cesta, a já si myslím, že i Ukrajinci uznávají, že pro nás není na místě vojensky se postavit Rusku a že by to nebylo dobré ani pro samotnou Ukrajinu," řekl Obama s tím, že Spojené státy se budou nadále snažit o diplomatické řešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Jan Jakob byl položen dotaz

Podnikatelé

Když kritizujete vládu za to, že jsou proti podnikatelům, můžete mi říci, v čem jste byli lepší? Co dobrého jste pro podnikatele udělali? Myslíte, že třeba zvýšení odvodů podnikatelům snad pomohlo? Navíc v době nejvyšší inflace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pan prezident má takový zvláštní zvyk“. Babiš popsal, jak mu volali z Hradu

16:25 „Pan prezident má takový zvláštní zvyk“. Babiš popsal, jak mu volali z Hradu

Pan prezident má takový zvláštní zvyk, rozpovídal se Andrej Babiš, když se ho na vládní tiskovce už …