Občan Kalousek píše premiérovi: Kde bereš tu nestoudnost? Je to tvoje vina, tvoje odpovědnost

12.02.2021 10:29

Poslanci jednali o prodloužení nouzového stavu. Premiér Andrej Babiš (ANO) nedokázal najít podporu pro jeho prodloužení, takže v neděli nouzový stav skočí. Premiér za to na opozici nenechal nit suchou. Jenže sám dostal od opozice stejnou ránu. Zasadil mu ji Miroslav Kalousek (TOP 09), který sice již není poslancem, ale veřejnému dění dál věnuje pozornost. „Kde bereš tu nestoudnost?“ zeptal se Kalousek Babiše.

Občan Kalousek píše premiérovi: Kde bereš tu nestoudnost? Je to tvoje vina, tvoje odpovědnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

V Poslanecké sněmovně to včera celý den vřelo. Frustrované opoziční strany Pirátů, STAN, ODS, lidovců a TOP 09 oznámily veřejnosti, že se sice pokoušely s šéfem hnutí ANO konstruktivně jednat, ale bylo to marné. Premiér prý jen vyprávěl své historky o tom, o jaké drobnosti se stará, ale nějaký komplexní plán na cestu z krize nemá.

Premiér Andrej Babiš naproti tomu ještě před jednáním Sněmovny opozici sdělil, že když nezvedne ruku pro prodloužení nouzového stavu, ponese odpovědnost za smrt lidí.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25342 lidí

„Situace s covidem je vážná a opozice si vzala na triko, že se může zhoršit. Předstírala vůli jednat, ale nakonec vyměnila zdraví a životy lidi za politiku a předvolební kampaň. Nechápu to. Na vládě i s hejtmany ale budeme zítra hledat cestu, jak naše lidi ochránit,“ oznámil po jednání Sněmovny.

Dnes již bývalý poslanec Mirosla Kalousek vyrazil do protiútoku.

„Kde bereš tu nestoudnost, házet vlastní vinu a neschopnost na druhé. Téměř beznadějná situace, ve které teď jsme, je pouze Tvoje vina, koneckonců k "plné politické odpovědnosti” ses na jaře přihlásil. Tak ji přijmi a rezignuj. Dokud budeš premiér, z toho svrabu se nevyhrabeme,“ nešetřil Kalousek Babiše.

Kalousek udeřil na Babiše

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

20:30 Čínský chargé d’affaires pro PL: Fakta mluví sama za sebe: Politika „dynamického nulového covidu“ je vědecká a efektivní

ParlamentníListy.cz nabízejí článek chargé d’affaires čínského velvyslanectví Čang Mao-minga k aktuá…