Občané v průzkumu napráskali vládě: Své cíle nesplnila a neplní

23.04.2013 16:19

Průzkum společnosti STEM ukázal, že se vládě podle názoru většiny občanů Česka nedaří plnit její programové cíle. Kulhá propagovaná rozpočtová odpovědnost, vláda práva i boj s korupcí. Poslední jmenovaný cíl se vládě daří plnit jen podle názoru pětiny dotázaných. Naproti tomu jednapadesát procent dotázaných míní, že vláda Petra Nečase (ODS) rozhodně není vládou bojující proti korupci.

Občané v průzkumu napráskali vládě: Své cíle nesplnila a neplní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na schůzi vlády se projednávaly mimo jiné i pokračující metanolové otravy

"Podle většiny veřejnosti koaliční vláda nenaplňuje své programové prohlášení ve smyslu vlády rozpočtové odpovědnosti, vlády práva a vlády boje proti korupci. Snahu odpovědně hospodařit uznává třetina lidí, další dva programové cíle pětina. Přesto je toto hodnocení lepší než před rokem. Ve zbytku volebního období by se podle mínění poloviny lidí měla vláda soustředit na odpovědné hospodaření se státními penězi, třetina by dala přednost boji s korupcí a pětina posílení právního státu," píše STEM.

Celý průzkum si přečtěte ZDE

Jen deset procent lidí věří, že vláda plní své zásadní cíle

Zanedlouho vláda oslaví tři roky svého fungování a lze říci, že výsledky průzkumu rozhodně pro ministry koalice ODS, TOP 09 a LIDEM nepředstavují důvod ke spokojenosti. Na druhou stranu platí, že si vláda v tomto hodnocení stojí lépe, než v roce 2012. V loňském roce vládu jako rozpočtově odpovědnou vidělo jen 25 procent dotázaných, dnes je to 32 procent. Podobně je tomu i v otázce vlády práva. Vloni vládu pozitivně hodnotilo jen 17 procent dotázaných, dnes je to 21. A stejný trend můžeme sledovat i ve vnímání vládního boje s korupcí. V roce 2012 vládu pozitivně ohodnotilo jen 11 procent občanů, dnes je to 21 procent.

Stojí za pozornost, že  jsou vládě více nakloněni lidé s vysokoškolským vzděláním, případně lidé lépe finančně zajištění. Příznivci levicových stran vládu jednoznačně odsuzují.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stoletá Sommerová! Hurá, Lipovská je pryč. Demoblok po dnešku v extázi

21:20 Stoletá Sommerová! Hurá, Lipovská je pryč. Demoblok po dnešku v extázi

„Demokratický právní stát přese všechno trápení nakonec opět obstál,“ pochvaluje si iniciativa Stojí…