Občanské války v Evropě. Musíme se bránit sami, evropské země na to dnes nemají. Hynek od Realistů chce být silným prezidentem

21. 8. 2017 17:05

REPORTÁŽ Strana Realistů na tiskové konferenci 21. srpna v hotelu Andel’s představila svého prezidentského kandidáta. Je jím prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Hynek chce být podle svých slov aktivním prezidentem, který se umí postavit za svou zemi a zajistit jí bezpečí.

Občanské války v Evropě. Musíme se bránit sami, evropské země na to dnes nemají. Hynek od Realistů chce být silným prezidentem
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Prezidentský kandidát Realistů Jiří Hynek (vlevo) a mentor strany, akademik Petr Robejšek

Jiřího Hynka coby prezidentského kandidáta Realistů na tiskové konferenci představil mentor strany a akademik Petr Robejšek. Hynek se pro svou kandidaturu bude pokoušet oslovovat občany, ale zároveň i senátory a poslance. Sám kandiduje za Realisty i v Ústeckém kraji. Realisté věří, že nejdůležitějším tématem voleb bude „bezpečnost, obrana státu a posílení naší národní hrdosti“. Hynek, který v Asociaci obranného a bezpečnostního průmyslu zastupoval zájmy zbrojařů, by podle nich mohl být „silným prezidentem pro těžké časy“.

Přichází doba neklidná...

A v neklidné době podle názoru Realistů již žijeme. „Myslím, že se stačí podívat po Evropě a po světě, abychom viděli, že ta neklidná doba už panuje a že většina našich západních spojenců se chová chybně,“ sdělil ParlamentnímListům.cz mentor strany a akademik Petr Robejšek. Ten během tiskové konferenci ve smíchovském hotelu Andel’s rovněž vysvětlil, proč na prezidenta nekandiduje sám s tím, že raději i nadále zůstane akademikem. „Svou roli vidím jako intelektuálního politického vůdce, jako myslitele, který na politiku má vliv, ale který ji sám nechce přímo provádět, jelikož by ztratil svou nezávislost.“  

Mentor strany Realistů Petr Robejšek (Foto: Jonáš Kříž)

Kritičnost bezpečnostněpolitické situace se, jak sdělil Robejšek ParlamentnímListům.cz, podle něj bude dále zvyšovat. „Vzhledem k tomu, že naši západní spojenci jsou spíše bezbranní v otázce vůle se bránit, je potřeba, aby naše země, která příliš dlouho spoléhala na mírovou dividendu, se konečně vrátila k tomu, co je klíčové pro bezpečnost státu, a sice zajistila svou obranu,“ uvedl.

VIDEO: Petr Robejšek představuje prezidentského kandidáta Realistů

Sám prezidentský kandidát Realistů si na postup do druhého kola prezidentské volby věří. „Kdybych si nevěřil, že budu ve druhém kole, tak do toho v žádném případě nejdu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz. Jiří Hynek má podle svých slov témata, která jsou aktuální a potřebná pro budoucnost naší země. Problém migrační krize se podle Hynka v Česku nenafukuje. „My to chceme řešit ještě dřív, než to přijde, protože kdybyste to chtěl řešit až poté, co to přijde, tak to nevyřešíte,“ sdělil na to konto prezidentský kandidát. Jestli západní Evropa podle Hynka neudělá ve vztahu k migraci něco radikálního, což neudělá, protože toho prý není schopna, individuální terorismus přeroste v občanské války. Toto podhoubí se pak bude šířit i za hranice. „Do doby, než to lidem na Západě přeroste přes hlavu, musíme být připraveni na to, kdyby něco podobného nastalo u nás,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz.

„Slyšel jsem několikrát názor, co tady plašíte s migrantama, vždyť tu žádní nejsou. No až tady budou, tak už to nebudeme řešit. Jakmile tady budete mít několik buněk islamistů, lidí, kteří jsou přesvědčeni, že vy jste někdo, koho musejí zabít, zničit ten systém, tak v demokracii a humanismu nebudeme umět tu věc řešit,“ osvětlil svůj postoj. 

Podle lídra kandidátky Realistů v Pardubickém kraji, vydavatele Alexandra Tomského, prezidentských kandidátů ještě přibude. „Já píšu stejně jako pan Robejšek pětadvacet let, takže to je evidentní,“ sdělil Tomský ParlamentnímListům.cz na otázku, proč se k Realistům přidal. „Navíc jsem dost známej, takže teď můžu mít vliv na tu stranu, a doufám, že ta synergie bude působit. Je to pro mě ohromná příležitost na starý kolena, pochopitelně,“ dodal.

Cílových skupin voličů Realistů bude podle Tomského více. „Já myslím, že to budou lidé, kteří skutečně vidí, že se situace kolem České republiky zhoršuje,“ uvedl. „Je tady problém imigrace, který opravdu drtí Západ, problém stále otevřených hranic, problém bezpečnosti do budoucna i z Východu,“ sdělil pro ParlamentníListy.cz Tomský. „Zároveň je tady povědomí, že Visegrádský spolek je vlastně ten Západ,“ dodal. Západní Evropa podle Tomského podlehla „levicově liberální ideologii“. Ta podle něj svým rovnostářstvím ničí rodinu. „Tvrdí například, že neexistují otec, matka ale, že je jen rodič. To je všechno ideologie politické korektnosti, která západní Evropu rozkládá, a my dnes ve střední Evropě cítíme, že je to něco naprosto nenormálního,“ svěřil se po skončení tiskové konference.

Realista Alexander Tomský (vlevo) a Realista Jiří Hynek, kandidát na prezidenta (Foto: Jonáš Kříž)

„My apelujeme na voliče, kteří jsou tímto vývojem vyděšeni, zklamáni, ale kteří nebudou volit extremistické strany,“ dodal. Realisté jsou podle Tomského stranou umírněnou, a to i ve vztahu k islámu. „Nejsme jen stranou protimigrační, jsme stranou liberálně konzervativní,“ upřesnil. Realisté se podle Tomského budou během kampaně vyhýbat populismu. Témata, která řeší (kritika migrace, ideologie multikulturalismu), podle něj svádějí novináře k tomu, aby byl každý, kdo se proti nim vymezí, zařazen do kategorie extremisty. Realisté podle něj ale žádnými extremisty nejsou. Tomu, že by Realisté ve volbách uspěli, ale zatím nenahrávají průzkumy volebních preferencí, podle kterých by se do Poslanecké sněmovny strana ani nedostala, jelikož by nepřekročila povinnou pětiprocentní hranici. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Fuj! Lenin... Český mládežník vyjel do Ruska. Plival tam z okna i na louce a ze všeho měl hroznou srandu

10:35 VIDEO Fuj! Lenin... Český mládežník vyjel do Ruska. Plival tam z okna i na louce a ze všeho měl hroznou srandu

Mladý youtuber Karel Kovář alias Kovy je vzorem pro desítky tisíc dospívajících Čechů. Kovy, který l…