Obdivuju jeho strategický mozek, říká Komárek o Babišovi. Stát kritizuje i kvůli zemřelému otci

4. 12. 2014 18:55

Poslanec Martin Komárek (ANO) zvolený za Liberecký kraj byl hostem čtvrteční Kauzy dne Rádia Impuls. Prozradil, za co obdivuje ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jak je to s kritikou stranického šéfa. Zostra se pustil do českého státu, a to i kvůli svému otci Valtru Komárkovi. Nevynechal ani otázku navýšení platů ústavních činitelů.

Obdivuju jeho strategický mozek, říká Komárek o Babišovi. Stát kritizuje i kvůli zemřelému otci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek
reklama

„Obdivuju jeho strategický mozek a jak dotahuje věci do konce," prohlásil hned v úvodu pořadu Komárek na adresu Andreje Babiše. Obratem ale dodal, že za některé věci Babiše kritizuje. „Budu to dělat, dělám to, ale nebudu to dělat v médiích."

Žijeme v šedém průměru

A následně se vyjádřil i k nejfrekventovanějšímu tématu posledních dní - k poslaneckým platům. Hodlá prý hlasovat pro zmražení platů, po kterém volali lidovci. Jasně však také řekl, že poslanci neusilují o zvýšení platů, ale o jejich dorovnání na jejich úroveň před zmražením. Říkat, že si poslanci chtějí přidat na platech, je podle Komárka faul a mrzí ho, že se ho dopouští i veřejnoprávní média.

Došlo také na jeho knihu „Moc nemocných". Kritizuje v ní přední politiky posledního čtvrtstoletí. Kritiku na ANO tam ale nenajdete. ANO se zrodilo až v reakci na marasmus, který zde vládnul. Ostře kritizuje i současného premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).

„My se pětadvacet let po vítězné revoluci plácáme v šedivém podprůměru, náš stát nefunguje, to je prostě fakt," pronesl Komárek. S hnutím ANO to chce zkusit změnit, ale své šance vidí tak padesát na padesát. Procesy v politice jsou totiž pomalejší, než čekal. A na čem je vidět, že stát nefunguje? Např. na tom, že ještě není vyřešeno dědické řízení po smrti jeho otce Valtra Komárka, který odešel v květnu 2013. Máme prý pomalou justici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula udeřil: Už jsme za čarou. Bude se zavírat

12:59 Prymula udeřil: Už jsme za čarou. Bude se zavírat

Hosty Partie Terezie Tománkové na televizi Prima byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymu…