Obeznámený Bohumil Pečinka: Babiš chtěl původně hodit krach na ČSSD. Ale pak se něco změnilo...

6. 4. 2018 6:50

ANO s ČSSD vládní koalici nakonec nevytvoří, jejich jednání ztroskotala. Lídři stran to ve Sněmovně oznámili po čtvrtečním večerním jednání. Sociální demokraté uvedli, že hnutí ANO nebylo otevřené kompromisu ve smyslu, že ve vládě nebude fugurovat trestně stíhaný premiér. Andrej Babiš je však toho názoru, že udělali maximum a jednání skončila kvůli tomu, že ČSSD chtěla resort vnitra. „Večerní tiskovka Andreje Babiše k ukončení jednání s ČSSD o vládě vejde do dějin politického cynismu,“ uvedl v reakci na svém facebooku komentátor serveru Reflex.cz Bohumil Pečinka.

Obeznámený Bohumil Pečinka: Babiš chtěl původně hodit krach na ČSSD. Ale pak se něco změnilo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: O čem sní Andrej Babiš?

Premiér v demisi Andrej Babiš se hned po čtvrtečním jednání vyjádřil tak, že sociálním demokratům učinili velkorysou nabídku. „Ta ale nebyla akceptována. Celé jednání bylo o tom, že ČSSD chce post ministra vnitra pro pana Hamáčka,” řekl krátce po jednání s ČSSD.

„Celou dobu ztrápeně tvrdil, kolik ministerstev sociální demokracii nabídl a nebyl za svou velkorysost pochopen. V posledních týdnech se přitom hrálo jen o jedno: vláda bude, když ČSSD dostane buďto vnitro nebo finance,“ zdůraznil Bohumil Pečinka.

Podle jeho slov byl požadavek na finance spíše rétorický a jádrem všeho byla výměna: my vám akceptujeme trestně stíhaného premiéra a vy nám za to dejte vnitro a my před veřejností budeme garantovat, že nedojde ke zneužití této ozbrojené složky. „Babiš řekl ne, ne a ne, čímž signalizoval svůj silný tah na ovládnutí bezpečnostního aparátu v zemi,“ napsal komentátor.

Pečinka poznamenal, že původně se zdálo, že předseda ANO nechá pád připravované vlády na členech sociální demokracie, kteří měli mít o vládě s Babišem referendum. „Svým rozhodnutím říct NE legitimnímu požadavku ČSSD jinými slovy naznačil: chci předčasné volby a ještě větší moc,“ uzavřel komentátor s tím, že pokud by od toho požadavku ustoupil a chtěl setrvat v pozici vlády v demisi, která ovšem razantně mění státní aparát jako dosud, pak už zbývá jen jediná možnost – vyjít znovu do ulic.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

11:59 Pražská demonstrace, jakou svět neviděl. Přitomní byli dva lidé

Nově vzniklý spolek ZHOTOVEN, o kterém jsme Vás již informovali, a který je zřejmě napojen na franco…