Obeznámený Jan Petránek: Američané už si chystali základny na Krymu. Kdyby se Putin nebránil, tak mu vlastní generálové utrhnou hlavu

30.4.2016 1:19 odp.

Ukázky z vystoupení novináře Jana Petránka na konferenci o Ukrajině, která připomínala ukrajinské krvavé události na Majdanu a v Oděse z roku 2014, přinesl server Prvnizpravy.cz.

Obeznámený Jan Petránek: Američané už si chystali základny na Krymu. Kdyby se Putin nebránil, tak mu vlastní generálové utrhnou hlavu
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Jan Petránek

Petránek nejdříve připomněl historii tohoto regionu. „Všimněte si, že v Ottově slovníku naučném ještě před sto lety, za Rakouska-Uherska, nebylo k nalezení heslo Ukrajina, ale také ani Bratislava. V té době, začátkem 20. století, se teprve konstituovala určitá etnika,“ uvedl Petránek.

Celý text je ZDE.

„Než se rozpadl Sovětský svaz, nejsilnější páteř vývoje celého tohoto obřího regionu tvořily Rusko a Ukrajina. A třetina ředitelů všech možných institucí, dolů, tvůrčích institucí od strojírenství až po medicínu, to byli Ukrajinci. Ukrajinec byl hlavním šéfem největšího uranového naleziště v Zabajkalsku,“ podotkl také Petránek.

Podle jeho názoru musel Putin nechat obsadit Krym ruskými vojsky. „Kreml se dozvěděl, že si FBI nebo CIA nebo čerti vědí kdo, chce vedle Sevastopolu zřídit, ještě než ta majdanská vláda řekne Rusům: Vám končí pronájem hlavní válečné základny, tak už si tam stavěli takříkajíc hnízdečko, no a umím si představit, že by, jak má dnes Putin renomé doma, tak by ho asi vlastní generálové přišli rozšavlovat a utrhnout mu hlavu, kdyby dovolil, aby hlavní vojenská námořní základna Ruska padla, tak že by se nad ní vztyčila vlajka atlantického paktu a že se to chystalo!“ prohlásil Petránek.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jako když prohráli ve Vietnamu.“ Slovenský generál o válce na Ukrajině. Spojence potěší

15:25 „Jako když prohráli ve Vietnamu.“ Slovenský generál o válce na Ukrajině. Spojence potěší

Generál Pavel Macko byl do roku 2018 zástupcem náčelníka Generálního štábu Armády Slovenské republik…