Obhájkyně Grety: Kriminálníci, kdo to popíráte! Klaus st., Klaus ml., Babiš... Zažijete kolaps!

24.09.2019 11:12

I v české kotlině se najdou obhájci vyostřeného projevu Grety Thunbergové. Například v řadách senátorů. Václav Láska, iniciátor neschválené ústavní žaloby na Miloše Zemana, říká: „Kdyby mi bylo 17 let, byl bych ze stavu naší přírody stejně naštvaný, vystresovaný a zděšený, jako je Greta.“ Mladým jsme prý vzali radost z přírody. A aktivistka Pixová z Klimatické koalice jde ještě dál. Současný systém prý není legitimní a je to jednosměrný let do pekla. Popírat vliv člověka na klima je podle ní zločin. „Kolaps ještě stihne zažít i Babiš, zcela určitě Klaus mladší, při troše pevného zdraví i jeho táta,“ hrozí vysokoškolská pedagožka.

Obhájkyně Grety: Kriminálníci, kdo to popíráte! Klaus st., Klaus ml., Babiš... Zažijete kolaps!
Foto: Repro Facebook
Popisek: Aktivistka z Klimatické koalice, Michaela Pixová

Senátor Václav Láska byl zvolen za Prahu 5 jako nestraník za SZ a KDU-ČSL s podporou Pirátů. „Upřímně řečeno, kdyby mi bylo 17 let, byl bych ze stavu naší přírody stejně naštvaný, vystresovaný a zděšený, jako je Greta nebo moje nejstarší dcera. Ale je mi 45. Už se nevysiluji těmito negativními emocemi,“ tvrdí senátor, který v Senátu inicioval návrh na ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana.

„Už sice není kam chodit na pstruhy, protože pstruhové potoky mého mládí vyschly. A teď mi vykáceli i ty houbařské ráje. Ale s pokorou přijímám, že já si ještě přírody užil. Většinu svého života,“ stýská si senátor. Nicméně dodává: „Ale mladým jsme tuhle radost z podstatné části vzali. Oni mají právo být naštvaní. A my máme povinnost zachránit, co se dá.“

Anketa

Líbí se vám projevy Grety Thunbergové?

4%
96%
hlasovalo: 34043 lidí
A zatím nejsilnější obranu získala Greta Thunbergová v Michaele Pixové, koordinátorce Klimatické koalice. „Spousta z vás si to ještě nemyslí, ale žijeme v systému, který naprosto postrádá jakoukoliv legitimitu. Vítejte na jednosměrném letu směrem ‚peklo‘. Pohodlně se usaďte a ještě si rychle zkuste v palubním katalogu koupit stříbrnou brož, nebo 200letou whisky. Anebo se pokuste s tímhle prohnilým systémem ještě něco udělat,“ vyzývá Pixová, která se zúčastnila například protestů proti elektrárně Chvaletice.

„Jde to tak rychle, že to nejspíš smete i ty, kteří s tím teď odmítají cokoliv dělat, nebo mají na vrubu kriminální činnost spočívající v mnohaletém úsilí popírat antropogenní vliv na změnu klimatu. Kolaps ještě stihne zažít i Babiš, zcela určitě Klaus mladší, při troše pevného zdraví i jeho táta. A taky všichni ódéesáci, Trumpové, Bolsonarové a další aktéři ekocidy ve jménu soukromého zisku,“ varuje aktivistka. Dle rozhovoru z webu Flowee.cz je Pixová přednášející na FSV UK, v rámci doktorátu se věnovala vztahu alternativních kultur a aktivní občanské společnosti k městskému prostředí. Krátce také působila jako mediální koordinátorka LGBTQ kampaně Jsme fér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…