Objektivní? Na Českém rozhlase grilovali premiéra Velké Británie. Těm slovům neuvěříte

26.07.2019 14:06 | Zprávy
autor: mp

Nespolehlivý tlučhuba, který okopával kotníky svým stranickým šéfům. Těmito slovy zhodnotil Borise Johnsona šéfkomentátor televize Seznam a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jiří Hošek, který konstatoval, že to Johnson bude mít velmi složité ve vlastní Konzervativní straně, ale i v celém parlamentu. Pravděpodobně narazí i v EU.

Objektivní? Na Českém rozhlase grilovali premiéra Velké Británie. Těm slovům neuvěříte
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Boris Johnson

Dlouholetý zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jiří Hošek na vlnách veřejnoprávního rozhlasu upozornil, že k novému britskému konzervativnímu premiérovi Borisi Johnsonovi přistupují opatrně i ta média, která ho před vstupem do úřadu podporovala; teď upozorňují, že se vydal na obtížnou cestu.

„To ilustruje, že i tahle média, která dlouhodobě nadbíhala Borisi Johnsonovi a pomáhala mu žehlit jeho průšvihy a fauly, si uvědomují, v jaké prekérní situaci on přebírá vládu Jejího Veličenstva a jaké těžké úkoly ho čekají,“ konstatoval Hošek.

K moci se dostávají lidé, kteří opravdu stojí o odchod Velké Británie z EU a bude jen na nich, jak si s tím poradí. Už se podle Hoška nemohou vymlouvat na to, že se odchod z EU snaží někdo jiný zhatit. Johnson ostatně dnes říká, že je připraven 31. října odvést ostrovní království z evropského společenství.    

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Kateřina​ Stojanová byl položen dotaz

Vy jste pro zrušení imunity?

Navrhnete to? Debata o zrušení je podle mě k ničemu, přeci každému je jasné, že není spravedlivé, aby politici jako jediní byli takto chráněni. To pak není ani žádná rovnost před zákonem a stejná práva pro všechny. A není to snad v ústavě, že jsou si všichni rovni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Kolář naznačil zapojení Česka v Perském zálivu

9:54 Petr Kolář naznačil zapojení Česka v Perském zálivu

Poradce prezidenta Petr Kolář v pokračování rozhovoru pro deník Právo varuje před dalším vývojem kon…