Objev: „Hvězdou” kauzy Kremlík je vnuk Lubomíra Štrougala

05.02.2020 7:54

Advokát Martin Janoušek, o němž se nyní mluví v souvislosti s nabídnutým úplatkem ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi, je vnuk premiéra československé federální vlády Lubomíra Štrougala. Píše to server Seznam Zprávy.

Objev: „Hvězdou” kauzy Kremlík je vnuk Lubomíra Štrougala
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
reklama

Janoušek je advokátem kanceláře Rowan Legal. Jeho jméno má v právním světě zvuk, i když nyní asi jiný, než si Janoušek představoval. Štrougy, jak je mezi kamarády přezdíván, totiž měl nabídnout úplatek ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi. K události mělo dojít před Vánoci a mělo jít o 1,5 milionu korun. Právník to odmítá. 

„Tu situaci podcenil a neodhadl. Nevěřím, že by uplácel. Spíše je totálně proklientský, což ho teď ale může dostat do maléru,“ uvádí jeden z jeho kamarádů. 

Seznam Zprávy se zaměřují na Janouškovu rodinu. Jeho matka vyučovala trestní právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, následně je spojována s luxusní módou vlastní značky E.daniely. Otec Jiří byl pak novinářem v Mladém světě, napsal také řadu knih. A právě díky rodinnému zázemí se prý Janoušek vyšvihl mezi právní elitu. 

Kancelář Rowan Legal spoluvlastní. S Kremlíkem se zde seznámil v době, kdy exministr dopravy zde působil jako koncipient. Ve Špindlerově Mlýně se pak nyní prý nepotkali náhodou, Janoušek má hory a lyžování rád. Rád také jezdí do Karlových Varů v období filmového festivalu, je i součástí sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky. 

Dominantní postavení pak jeho kancelář má hlavně v hlavním městě Praha, server Hlídač státu kanceláři napočítal účast v 81 veřejných zakázkách, celkem zaznamenal 448 smluv za 275 milionů korun. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…