Letadlo, které ministerstvo shání, by mělo být kategorie Business Jet a má být schopno na delší vzdálenost přepravit 14 až 19 lidí. Využíváno by mělo být převážně pro přepravu vládních a ústavních činitelů. Stroj by měl být nový, nebo vyrobený po roce 2012 s maximálně 4000 nalétanými hodinami, uvedl Pejšek. „Ambicí Ministerstva obrany je zakázku dokončit do konce roku,“ dodal.
Ústavní činitelé teď létají na zahraniční cesty především dvojicí airbusů A-319CJ. Jeden z nich je schopen přepravit asi 120 cestujících, druhý kolem 40. Nejvyšší vzletová hmotnost by měla být 75.500 kilogramů. Dolet strojů je podle počtu cestujících 3700 až 8890 kilometrů, uvádí armáda na svém webu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Babiš
Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas
Další články z rubriky
19:03 Ukrajina blíž k EU? Bude to drahé, ví Brusel. Ale semkneme se
Ukrajina a Moldavsko se mají opět posunout blíže členství v EU a zahájí jednání o společných pravidl…
- 19:50 Oživení V4. Fico zveřejnil zásadní plán
- 18:15 K čemu je tam Pavel potřebuje? Vyoralova zásadní otázka k summitu NATO
- 16:53 Manipulativní kšeft před poctivou prací. Dolejš udeřil na mladé ovlivňovače
- 15:22 Katastrofa pro Ukrajinu. Historik Téra o pohybech v Evropě
- 14:20 Důkazy poškození ČR Pavlem? „Tady.“ Podnikatel odpověděl za Babiše

