Obrana je na zvýšení platů připravena uvolnit 450 milionů korun

13.09.2017 22:11

Ministerstvo obrany je připraveno do rozpočtu na příští rok ze svých rezerv uvolnit 450 milionů korun. Na dotaz ČTK to dnes sdělil ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Podle pondělní dohody vládní koalice mají ministerstva dohromady do rozpočtu na příští rok přispět čtvrtinou svých rezerv, celkem by mělo jít zhruba o deset miliard korun.

Obrana je na zvýšení platů připravena uvolnit 450 milionů korun
Foto: Ministerstvo obrany
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický navštívil v Litvě české vojáky
reklama

„S vědomím toho, že nesmí být ohroženo financování strategických projektů, jsme připraveni uvolnit cca 450 milionů korun,“ uvedl Stropnický. Rozpočet ministerstva obrany na příští rok má být téměř 58 miliard korun.

Ministerstva by měla podle dohody uvolnit část peněz z rezerv z let 2013 až 2016, řekl v pondělí premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr financí Ivan Pilný (ANO) podle předsedy vlády dostal pravomoc ministerstvům čtvrtinu výdajů z předchozích let odčerpat. Teprve když bude jasné, kolik peněz stát tímto způsobem získá, bude možné podle Sobotky rozhodnout, kolik peněz se přidá vysokým školám. Další peníze budou rozděleny podle vládních priorit.

Pilný očekává, že mu ministerstva dodají podklady do příštího týdne. Peníze by využil pro dopravní infrastrukturu a vědu a výzkum. Velká část rezerv by měla směřovat i vysokým školám, na konkrétní částce se koalice nedohodla. Vysoké školy požadují zvýšení rozpočtu o 4,5 miliardy korun. Koaliční lídři nezpochybňují potřebu růstu financí v tomto sektoru, mluví ale o nižší částce v rozmezí 2,5 až 3,5 miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…