Obrazy se Zemanem zahrabte do kompostu! Ředitel gymnázia se musí za svá slova omluvit a přijde o peníze

25. 10. 2018 20:52

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman se zodpovídal za facebookovou reakci, v níž informoval, že oficiální portrét Miloše Zemana nechá školníkem zahrabat do kompostu. Reagoval tak na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana, které pronesl v Českém rozhlase. Za toto vyjádření si jej pozval náměstek ústeckého hejtmana tento čtvrtek dopoledne na kobereček. Odvolání Bergmana náměstek požadovat nebude, má se ale omluvit a přijde prý i o odměny, informoval server Lidovky.cz.

Obrazy se Zemanem zahrabte do kompostu! Ředitel gymnázia se musí za svá slova omluvit a přijde o peníze
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství Petr Šmíd řediteli Bergmanovi vyčinil za to, že svým chováním poškodil Ústecký kraj. „Pozornost, která je na nás směřovaná, vůbec není pozitivní. Nemůže školu, kterou sice řídí dobře, ale kterou reprezentuje jako vzor, použít jako kulisu pro svůj boj. To prostě nejde,“ sdělil serveru Lidovky.cz.

Domluvili se prý společně, že incident ředitel napraví omluvou v médiích. Gesto má směřovat vůči škole a Ústeckému kraji, jenž gymnázium zřídil. Kromě toho tento přešlap Bergman pocítí prý i finančně. „Navrhnu na zasedání rady kraje snížení jeho odměn,“ řekl Šmíd s tím, že Bergman už o tomto trestu ví a souhlasí s tím. „Řekl mi, že s tím počítal,“ dodal Šmíd. Krajská rada se sejde nadcházející pondělí. Náměstek předpokládá, že jeho kolegové omluvu a finanční trest jako řešení přijmou.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Bergman později uvedl, že svou reakci zveřejněnou na sociální síti reagující na nedávně vyřčené vulgarismy o „boji proti ekonomickým zm*dům“ z úst hlavy státu myslel s nadsázkou. „Po rozhovoru pana prezidenta pro Český rozhlas jsem školníkovi uložil, ať ty obrazy zahrabe do kompostu,“ napsal nejdříve na svém Facebooku ředitel. „Chtěl jsem tím vyjádřit, že jestliže dosud obrazy pana prezidenta byly ve skladu a já jsem uvažoval o tom, že je třeba jednou vrátím, tak teď po dalším excesu pana prezidenta jsem se rozhodl, že je nikdy nevrátím,“ vysvětlil později.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

12:45 Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

Americký server Heritage.org přišel s článkem, který rozkrývá zakladatele hnutí Black lives matter. …